Chilei siker a bazi nagy latin derbin

| 2010. 06. 16. | 17:22:34
Nelspruit – Bazi nagy latin derbivel kezdődtek a H-csoport küzdelmei szerdán a foci vb-n: az esélytelenebbnek tartott hondurasiak nem tudtak pontot szerezni Chile ellen. Jó leírni: jó meccs volt!

Jó iramban, chilei rohamokkal kezdődött a meccs, jó volt látni, hogy a csapatok nem kivárásra játszottak, hanem akartak futballozni. A chileiek fölénye megkérdőjelezhetetlen volt, de Honduras is egész kulturáltan focizott, úgyhogy semmi gond nem volt a találkozóval, élvezhető volt a játék.

Volt svungja a párharcnak, lehetett érezni, hogy ezúttal nem lesz gólmentes az első félidő: nem is lett, a 34. percben egy szép jobboldali támadás végén a középen érkező Beausejourról a kapuba pattant labda, úgyhogy a domináns chilei csapat ezzel megérdemelten meg is szerezte a vezetést (0-1).
A játékrész hajrájában már nem tudott váltani a hátrányba kerülő hondurasi „horda”, így totális Chile-fölény tudatában vonulhattak pihenőre a fiúk.

A második félidőben sem lett más a leányzó fekvése, Chile ugyanolyan elánnal támadott, Honduras pedig ugyanakkora szívvel hajtott, mint a szünet lőtt: továbbra is kifejezetten jó volt a meccs. Az nem nagyon merült fel bizonytalanságként, melyik a jobb csapat, de a chileiek hiába kerültek helyzetbe, nem tudták növelni az előnyüket.
Ilyenkor szokott jönni az a fordulat, hogy a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, de ezúttal nem bosszulta meg: a hondurasiak képtelenek voltak megtartani a labdát, Sanchezék meg szépen tették-vették a játékszert.

A végjátékban sem akadtak drámai körülmények: Chile csak egy gólt rúgott, de így megérdemelten és magabiztosan nyert, így reménykedhet a továbbjutásban.