Solymosi Nándi tovább szárnyal Amerikában

| 2011. 02. 26. | 14:20:11
Debrecen – Az Egyesült Államok egyetemi teniszbajnokságában szereplő debreceni fiatalember, Solymosi Nándor úgy kezdte az új évet, ahogy az előzőt abbahagyta: győzelmekkel!

Az amerikai egyetemi bajnokságban teniszező debreceni Solymosi Nándor, a DEAC volt sportolója ebben az évben is remek formában kezdte a tengerentúli szereplését, és már a bajnoki szezon elején bezsebelte a „A hét játékosa” kitüntető címet . Az észak karolinai Lees-McRae egyetem tenisz csapatának elsőszámú játékosa nála jóval előkelőbb helyen rangsorolt játékosokat győzött le. A cím odaítélésére az egyetemek főedzői szavaztak. A tavaszi bajnoki szezon 2. hetében 3 forduló után Solymosit találták a legjobbnak, így mellette adták le a voksaikat:

Az első fordulóban kanadai ellenfele felett aratott győzelmet két sima szettben, 6:4, 6:2 arányban. A második forduló meccse kiélezett, maratoni küzdelmet hozott, melynek során közel 3 órás csatában, rövidített játékban, mégpedig „szuper tie break”-ban 6:4, 2:6, 11:9 -re verte amerikai vetélytársát. A harmadik fordulóban új-zélandi riválisát búcsúztatta két játszmában 7:5, 6:3 arányban. Nándi három egymást követő fordulón keresztül maradt veretlen az 1-es pozícióban.

A debreceni fiatalember 8 évig volt a DEAC tenisz csapatának elsőszámú játékosa, edzője pedig Buglyó Sándor volt.

Mentsük meg Benit! Szoboszlai Dominik által is aláírt mezre lehet licitálni
A négyéves debreceni kisfiú izomsorvadásban szenved; 1,3 milliárd forintba kerül az áhított gyógyszer.
A kormány is örül az üzemanyagár-csökkenésnek
Újabb 4-4 forinttal csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Babaváró: az első igénylők negyedénél még nem született meg a gyermek
A kormányhivatal méltányosságból részletfizetést és halasztást is engedélyezhet.
Gépeket vásárolna a Debreceni Vízmű Zrt.
A selejt eszközöket szeretnék pótolni. Pályázat.
Jövőre 4,1 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány
Az első negyedéves GDP-adat azt jelzi, hogy a gazdaság újra visszatért a növekedési pályára.