Senánszky Petra, az aranyos lány

| 2011. 08. 08. | 14:07:30
Hódmezővásárhely – Szenzációs világcsúccsal (1:45.29) szerzett aranyérmet a hódmezővásárhelyi 16. Uszonyos-, és Búvárúszó Világbajnokságon a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban!

A Debreceni Búvárklub történetében először fordult elő, hogy valaki felnőtt Világbajnokságon állhatott a dobogó legmagasabb fokára. A siker értékét tovább növeli, hogy a két héttel ezelőtti junior EB-n győztes idején még tovább tudott faragni, amellyel egészen fantasztikus hangulatot varázsolt a VB helyszínére.

Ebben a versenyszámban két magyar is ott lehetett a dobogón, hiszen a kaposvári Stier Lilla remek versenyzéssel bronzérmes lett.
A Debreceni Búvárklub előző vasárnap óta világbajnok sportolója, a 17 esztendős Senánszky Petra (fotó) a 200 m-en elért világrekodja és aranyérme után a rövidebb távon is bejutott a legjobb nyolc közé a 16. uszonyos és búvárúszó világbajnokságon. A hódmezővásárhelyi világverseny első magyar aranyérmese kedden a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban a 3. legjobb időt úszta a délelőtti selejtezőben. A másik magyar résztvevő, a 200 m-en bronzérmes Stier Lilla a 4. idővel került a fináléba. Este aztán érvényesült a délelőtti forma: Petra a harmadik helyen csapott célba, míg Stier Lilla a negyedik lett.

A vébén szerephez jutó öt fős debreceni különítmény további tagjai közül a női 400 méteres búvárúszásban Nagy Dorottya az összesítés 16. helyén zárt. A férfiak 50 méteres búvárúszásában klubtársa, Kövy Bence a 33. helyen végzett.
A női 4X200 uszonyos úszó váltó (melynek első embere a világbajnok húga, Senánszky Flóra) a hatodik helyen végzett a döntőben.

A magyar válogatott két aranyérmet, egy ezüstöt és négy bronzérmet szerzett eddig a hódmezővásárhelyi világbajnokságon - ebből a debreceniek egy aranyat és két bronzot jegyeznek (Senánszky Petra első- és harmadik helye, valamint Szenes Mátyás bronzérme révén).

Választás: Hajdú-Biharban a Fidesz már összegyűjtötte az aláírásokat
A listaállításhoz 2669 ajánlást kellett gyűjteni.