Risztov Éva országos csúccsal újra a világ élvonalába úszta magát!

| 2011. 05. 29. | 17:56:05
Pozsony – A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszónője 16:13.00 perc alatt ért célba a Szlovák Grand Prix-n pénteken. Saját országos csúcsát döntötte meg.

Több mint nyolcéves, saját országos csúcsát (16:21.82 p) döntötte meg női 1500 méteres gyorsúszásban Risztov Éva! A korábbi sokszoros vb- és Eb-érmes, pályafutását többévi kihagyás után újrakezdő debreceni versenyző edzője, Vajda Tamás a helyszínről elmondta, hogy Risztov nagy fölénnyel végzett az élen Pozsonyban. Hozzátette, teljesítménye nemcsak versenyrekordot ért, hanem ezzel egyszersmind az idei világranglista harmadik helyére került, s immár biztos szereplőnek tekinthető a júliusi, sanghaji világbajnokságon, amelyen a tervek szerint nemcsak 1500-on az 50 méteres medencében, hanem nyíltvízi úszásban, 10 kilométeren is indul.

Risztov Éva érthetően boldogan nyilatkozott Pozsonyból. "Nagyon örülök az eredménynek, főleg, hogy tulajdonképpen egyedül úsztam, hiszen a második helyezett több mint fél perccel utánam ért célba" - mondta Risztov, aki ezzel az eredménnyel visszavonhatatlanul visszatért a világ élvonalába.