Nemzetközi szinten is bizonyítottak

| 2010. 02. 17. | 17:19:09
Debrecen – Bár tél van, nem pihennek a debreceni atléták: teremben teremnek ilyenkor a versenyek, legutóbb például a fővárosban rendeztek nemzetközi megmérettetést.

Rangos nemzetközi atlétikaversenyt rendeztek az elmúlt hétvégén a budapesti Syma-csarnokban, amelyen a környező országok első osztályú versenyzői is részt vettek, és amelyen természetesen a Debreceni Sportcentum-Sportiskola atlétái is indultak.
Kerekes Gréta fiatal junior versenyzőként egyedüli magyarként került 60 méteres gátfutásban az „A”döntőbe, ahol a többségében felnőtt (majd 10 évvel idősebb) futók között az 5. helyen ért célba, századmásodpercre beállítva egy héttel ezelőtt elért eredményét, amivel megnyerte a junior országos bajnokságot.

A magasugró Harsányi Olivér szintén az 5. helyen végzett, ő egy fárasztó versenysorozat után érkezett Budapestre, de az országos bajnokságon valószínűleg ismét kitűnő formában lesz.
Szabó Attila távolugrásban hét méter fölötti eredménnyel a döntőben 5. helyen végzett.

Koroknai Tibor 60 méter gáton kissé elmaradt egyéni csúcsától, de sikerült az a”A”döntőbe „futnia magát”ahol együtt versenyezhetett a kiváló, a kontinens élvonalába tartozó Kiss Dániellel. Horváth Tibor ugyanebben a versenyzámban egyéni csúcsot elérve épp hogy kimaradt az „A”fináléból, de a „B”döntőben megnyerte a futamát.
Kálmán Csenge 400-on egyéni csúcsot futott a többségében felnőtt mezőnyben, 800-on Aradi Bernadett elmaradva a legjobbjától a 12. helyen ért célba.