Németországban vendégeskedtek

| 2009. 09. 21. | 12:32:17
Népes küldöttséggel vettek részt a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola serdülő atlétái a németországi Tettnangban immár 20. alkalommal megrendezett nemzetközi diáktalálkozón.

A debreceniek Münchenben meglátogatták a BMW-múzeumot, az Olimpiai Stadiont, az Olimpiai Parkot, és felkeresték a magyar olimpiai bajnokok emléktábláit is. A legfontosabb persze az volt, hogy a versenyen is bizonyítsanak a fiatal sportolók: nos, bizonyítottak is.

A csapatból a legjobb eredményt Magyar Zoltán (edzői: Skoumal Péter és Csapó Lajos) érte el, aki nagy versenyben 12 cm-t javított egyéni csúcsán magasugrásban, és csak a több rontott kísérlet miatt lett 2. helyezett. A lányok közül ki kell emelni Zajácz Petra (edzője: Skoumal Péter) teljesítményét, aki egyéni csúccsal az utolsó sorozatban kapott ki (1 centiméterrel) távolugrásban, és így lett 2. helyezett. Gellén Claudia (edzője: Skoumal Péter) különdíjat kapott, mert kislabda hajításban pályacsúcsot dobott, Miskuca Fanni pedig 1. helyezést ért el 800 méteren (edzője: Faragó Klára).

A gárdából összességében mindenki dicséretet érdemel, hiszen nagyon sok egyéni csúcs született, és a csapatversenyben a DSC-SI az előkelő 4. helyen végzett. A debreceni mérleg: 2 arany-, 4 ezüst-, és 6 bronzérem.