Miskolcon ragyogtak a debreceni úszócsillagok

| 2011. 07. 18. | 19:25:46
Miskolc – Hullottak a debreceni örömkönnyek a miskolci Európa-bajnokságon, ahol a Debreceni Búvárklub fiataljai két arany, négy ezüst és egy bronzémet szereztek.

A 13. Junior Uszonyos-, és Búvárúszó Európa Bajnokságon Senánszky Petra az 50 és a 100 méteres uszonyos gyorson szerzett ezüstérmei és felnőtt országos csúcsai után a zárónapon kozmikus felnőtt (!) világrekorddal, 1:45,44-es időeredménnyel lett junior Európa Bajnok a 200 méteres távon, és nem mellékesen a 4x200-as váltó tagjaként is bezsebelt egy ezüstérmet!

Mindössze néhány perccel Petra aranyérme után Kosina Gergő következett, aki a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban szerzett, fényesen csillogó bronzérmével és két ifjúsági országos csúcsával a zsebben a mezőny legfiatalabb tagjaként állt rajtkőre a 200 méteres döntőben, ahol szédületes junior világcsúcsot úszva Európa-bajnoki címet szerzett!

Kosina Gergő (középen)  is parádés csúccsal nyert EB-aranyat

Minden dicséret megilleti Senánszky Flórát is, aki remek egyéni csúcsokat úszva, a 4x200 méteres váltó tagjaként ezüstérmet szerzett, emellett a 400 méteres uszonyosúszás igen kemény mezőnyében az értékes 4. helyen végzett. Az első világversenyén szereplő Baranyai Szabolcs is megcsillantotta tehetségét, hiszen egyéni rekordjain jócskán belül úszva, a magyar váltó hajráembereként a 4. helyen végzett a 4x200 méteres versenyben, emellett döntőt úszhatott a 200 méteres uszonyosúszásban, ahol a 7. helyen csapott célba.

A debreceni csapatot Nagy Márk is képviselte az 50 méteres búvárúszásban, ahol a válogatott újon-caként a 21. helyen zárt.
Összességében Kókai Dávid tanítványai 2 arany, 4 ezüst és 1 bronzéremmel, valamint 2 új világrekorddal, 8 országos csúccsal és számtalan remek időeredménnyel tették igazán emlékezetessé a hazai rendezésű junior Európa-bajnokságot.