Czink aranyat ér!

| 2011. 06. 24. | 00:19:09
London – A második meccsét is megnyerte Wimbledonban Czink Melinda, és már a legjobb 32 között van. Ragyogó eredmény ez attól, aki a 262. a világranglistán!

Czink Melinda 7:5, 6:3-ra legyőzte csütörtökön a fehérorosz Anasztaszja Jakimovát a wimbledoni nyílt teniszbajnokság második fordulójában, s ezzel bejutott a legjobb 32 közé. Czink a harmadik körben a 20. helyen kiemelt kínai Peng Su-aj és a brit Elena Baltacha meccsének győztesével találkozik majd.

A világranglistán 262. magyar játékos – aki a nyitókörben a tizedikként rangsorolt ausztrál Samantha Stosurt búcsúztatta – az első szettben 3:2-nél, majd 5:5-nél is elvette a WTA-rangsorban 100. riválisa adogatását, és 50 perc alatt játszmaelőnyhöz jutott. A második felvonásban Czink 1:0-ra vezetett, amikor esőszünet következett. Miután a felek visszatérhettek a pályára, 2:2-ig fej fej mellett haladtak, 3:2-nél azonban a magyar játékos ismét brékelt, s innentől kezdve Jakimova már csak egy játékot nyert, Czink pedig első meccslabdáját értékesítve, 1 óra 25 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

A 28 éves magyar játékos pályafutása során először szerepelhet a legjobb 32 között a londoni Grand Slam-tornán.
Czink a harmadik körben a 20. helyen kiemelt kínai Peng Su-aj és a brit Elena Baltacha meccsének győztesével találkozik majd.