Aranycsütörtök! Hosszú, Gyurta és a női váltó is nyert!

| 2010. 08. 12. | 21:03:18
Budapest – Cseh László elsősége után Gyurta Dániel, Hosszú Katinka és a női gyorsváltó is aranyat vihet haza a fővárosban zajló úszó Európa-bajnokságról.

Hosszú Katinka arany-, Verrasztó Evelyn pedig ezüstérmes lett 200 méter vegyesen. Hosszú 2:10.09 perces új Európa-bajnoki csúccsal csapott a célba, míg honfitársa mindössze egyetlen századdal maradt el tőle. A harmadik helyen a brit Hannah Miley végzett 2:10.89-cel.

Gyurta Dániel esélyeshez méltón teljesített 200 méteres férfi mellúszásban: jó fél testhossz előnnyel nyerte a számot, ezzel újabb aranyéremhez juttatta a magyar csapatot. Gyurta magabiztosan versenyzett, és végül hatalmas időt, 2:08.95-ös Európa-bajnoki csúcsot úszott, és megnyerte a futamot.

A Mutina Ágnes, Dara Eszter, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn összetételű 4x200-as magyar női gyorsváltó hajszállal bár, de legyőzte a francia kvartettet, és Európa-bajnok lett! A magyar váltó 400 méter után nagy előnnyel vezetett, ám Hosszú Katinkára feljöttek a riválisok, sőt, meg is előzték, ám a 200 vegyes Európa-bajnoka jól osztotta be erejét, így mégis mi váltottunk elsőnek. Az óriási hajrát nyitó Verrasztó Evelyn pedig végül megelőzte francia vetélytársát, és megszerezte a magyar küldöttség negyedik aranyérmét!

Minden hajdú-bihari gyerekből lehet tűzoltó a gyereknapon
Debrecenben és az összes többi laktanyában várják a családokat.
Síncserére készül a DKV
Nyílt beszerzési eljárás.
Ön tudja, mi rejtőzik a kép 1%-án?
A Kuckó Önkéntes Program különleges kezdeményezéssel hívja fel a figyelmet az 1%-os rendelkezés fontosságára.
A legtöbb ingatlant Debrecenben hirdették meg
Felpörgött az ingatlanpiac Magyarországon az első negyedévben.
Nyíregyházi cég vette meg a debreceni Kartonpackot
A Covid alatt helyezték állami felügyelet alá.
Pünkösd: két napig minden nagy élelmiszerbolt zárva tart
Addig várhatóan megrohamozzák az üzleteket az emberek.
Élőzenés est Debrecen legújabb szórakozóhelyén
Minden korosztály otthon érezheti magát
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.