Debrecen ifjú büszkeségeit méltatták
A napokban tartották a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola évértékelő gáláját, amelyen a legjobb egyéni sportolókat, a csapatsportágakban kiemelkedően teljesítő tehetségeket, valamint kiváló edzőiket méltatták.
Az eseményen részt vett Papp László, Debrecen polgármestere és Becsky András, a Debreceni Sportcentrum Kft. ügyvezető igazgatója.
Papp László polgármester a gálán megtartott beszédében hangsúlyozta, kiemelt stratégiai ágazat a sport Debrecenben, az utánpótlás nevelés zászlóshajója a DSC-SI. Méltatta az ifjú sportolók elért eredményeit és a szakemberek munkáit.
Becsky András, a Debreceni Sportcentrum Kft. ügyvezető igazgatója értékelte az elmúlt egy esztendőt. Hangsúlyozta, nagyon szép és sikeres esztendőt zárt a DSC-SI, közel száz érmet hoztak haza a korosztályos és felnőtt versenyekről a debreceni sportolók.
A díjazottak:
2016-ban az Év Sportolója: Nagy Konrád
2016-ban az Év Női Utánpótlás Sportolója egyéni sportágban: Kozák Luca
2016-ban az Év Női Utánpótlás Sportolójának Edzője egyéni sportágban: Suba László
2016-ban az Év Női Utánpótlás Sportolója csapat sportágban: Csernyánszki Liliána
2016-ban az Év Női Utánpótlás Sportolójának Edzője csapat sportágban: Bujárszki Ádám
2016-ban az Év Férfi Utánpótlás Sportolója: egyéni sportágban: Kovács Balázs
2016-ban az Év Férfi Utánpótlás Sportolójának Edzője egyéni sportágban: Pap Zsolt
2016-ban az Év Férfi Utánpótlás Sportolója csapat sportágban: Somogyi István
2016-ban az Év Férfi Utánpótlás Sportolójának Edzője csapat sportágban: Kozma Mihály
2016-ban az Év Fiú Csapatának Edzője: Cserfalvi István
2016-ban az Év Lány Csapatának Edzője: Bujárszki Ádám
2016-ban az Év Edzője csapat sportágban Cserfalvi István
2016-ban az Év Edzője egyéni sportágban: Pap Zsolt
Életműdíj: Dobszai Jenő
Az év támogatója: Tranzit-Ker Kft.
2016-ban az Atlétika szakosztály Legjobb Sportolója: Kozák Luca
2016-ban az Atlétika szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Suba László
2016-ban a Cselgáncs szakosztály Legjobb Sportolója: Orosz Botond
2016-ban a Cselgáncs szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Nagy István
2016-ban a Cselgáncs szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Raus Tamás
2016-ban a Fiú Kézilabda szakosztály Legjobb Sportolója: Kathi Péter
2016-ban a Fiú Kézilabda szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Vass György
2016-ban a Lány Kézilabda szakosztály Legjobb Sportolója: Haja Dóra
2016-ban a Lány Kézilabda szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Bujárszki Ádám
2016-ban a Fiú Kosárlabda szakosztály Legjobb Sportolója: Tóth Bence Miklós
2016-ban a Fiú Kosárlabda szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Ráthonyi Tamás
2016-ban a Fiú Kosárlabda szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Kádár Tamás
2016-ban a Lány Kosárlabda szakosztály Legjobb Sportolója: Kőrösi Réka
2016-ban a Lány Kosárlabda szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Kozák István
2016-ban a Lány Kosárlabda szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Szilágyi Zoltán
2016-ban a Labdarúgó szakosztály Legjobb Sportolója: Gellén Balázs
2016-ban a Labdarúgó szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Jankovics Sándor
2016-ban a Tollaslabda szakosztály Legjobb Sportolója: Szoták Kitti
2016-ban a Tollaslabda szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Borbély Sándor
2016-ban a Tollaslabda szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Mátyus Tibor
2016-ban a Triatlon szakosztály Legjobb Sportolója: Kovács Balázs
2016-ban a Triatlon szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Pap Zsolt
2016-ban az Úszó szakosztály Legjobb Sportolója: Gál Kincső
2016-ban az Úszó szakosztály Legjobb Sportolójának Edzője: Kovács Rita
Az Év Fiú Csapatának, az U14-es Fiú Kosárlabda csapat tagjai: Danyi Ákos, Szabó Ákos, Lóczi László, Horai Péter, Nemes Ákos, Somi Miklós, Varga Máté, Petrikvits Norisz, Sass Bálint, Czövek Barnabás, Czeglédi Balázs, Kalmár Zsombor, Vezedni Boldizsár, Stupek Ádám, Neuwirth Bence, Rácz Péter, Szilágyi Márton és Szabó Zsombor
Az Év Lány Csapatának, az U11-es Lány Kézilabda csapat tagjai: Szatmári Alexa, Gém Léna, Szabó Zsófia, Fodor Veronika, Papp Viktória, Csernyánszki Liliána, Tokaji Emese, Hadas Nóra, Silye Nanda, Kovács Noémi, Kónya Noémi Enikő, Vida Vivien, Aradi Frida, Panyi Krisztina Anna és Hadházi Dóra