Debreceni fociünnep: nem bírt egymással a Loki és a Fradi

| 2018. 04. 14. | 23:05:00
Végre ismét meccshangulat volt a Nagyerdőn!

Amikor már a Bem tér piros-fehérben pompázik egy órával a kezdés előtt, akkor van futballünnep Debrecenben. Élmény látni, amint hömpölyög a tömeg a Simonyin, Tőzsér Dániel kezdeményezésére sokan "támadták meg" a Nagyerdőt a Lokiért és a debreceni gyermekklinikáért.

A stadionban igazi futballhangulat fogadta az embert, a két tábor mindent kiadott magából, már csak a csapatokra várt az örömszerzés. Debreceni szempontból nagyon rosszul indult a rangadó. A 6. percben Varga Kevin ugyan egy jó lökettel csak tesztelte Dibuszt, de a Fradi Vargája nem sokkal később már gólig jutott. A 8. percben Varga Roland egy lepattanóra csapott le, és közelről a kiszolgáltatott Nagy mellett a debreceni kapuba helyezett.

0-1

A gól után némi debreceni előretörésre számítottunk, de helyette Fradi-fölényt kaptunk. A DVSC egy megroggyant bokszoló benyomását keltette, aki csak az időt húzza, hogy kitisztuljon. A Herczeg-gárda a félidő derekán tért magához, ennek jeleként már átmerészkedett a félpályán. Lassan vette fel a ritmust, de a 37. percben góllá érett egy kontrája.

Könyves hatalmas gólt szerzett, volt is ok az ünneplésre

A középpályán szerzett labdát a DVSC, amivel Könyves a jobb oldalon robogott el, betört a tizenhatosra, majd 14 méterről bődületes erővel, védhetetlenül lőtt a Fradi kapujába. Minden kétséget kizáróan ez volt az idény legszebb debreceni találata!

1-1

A díjnyertes gólt Herczeg András vezetőedző nem láthatta, nem sokkal előtte száműzte ugyanis a kispadról Iványi játékvezető heves reklamálásért. Így Bücs Zsolt lépett elő fő stratégává, és sikerült kibekkelni a szünetig. A félidei 1-1 a játék képe alapján a DVSC-re nézve volt hízelgő - ebben egyetértett minden drukker a szünetben.

Herczeg Andrásnál elszakadt a cérna, ezért Iványi megbüntette

A második félidőben fentebb tolta állásait a DVSC, így eleinte nem volt már akkora forgalom a térfelén, mint az első 45 percben, de nem sokáig lélegezhettünk fel. A labdát ugyanis továbbra is Ferencváros birtokolta sokkal többet. A 60. percben a Bóde bólintásánál Nagy Sándor kapus a bal kapufát hívta segítségül, miközben megfagyott a vér 10 ezer debreceniben a lelátón. Nem sokkal később újabb meleg helyzetet éltünk át, azaz a Fradi nyomása egyre erősödött.

Nehéz perceket élt a Loki, de a félidő derekára kijött a szorításból. Meg is jött a hangja a tábornak! A 75. percben Könyves villant, Dibusz azonban a helyén volt. A 84. percben Georgevic lőtt centikkel mellé, kisvártatva Varga Kevin cselezte be magát a Fradi tizenhatosára, de belefáradt az akcióba...

Igazán pörgős játékot hozott a hajrá, de nem bírtak a fiúk egymással, így maradt a pontosztozkodás. Ha ez az egy pont nem is okoz határtalan boldogságot a Loki-táborban, az mindeképpen örömmel töltheti el a piros-fehéreket, hogy végre ismét vérbeli meccshangulat uralkodott a Nagyerdei Stadionban.