Nagy szenvedés árán talált vissza a győzelmi útra a Loki

Cívishír

2017.10.28. 17:10

Bódi első gólja! (Fotó: Cívishír)

Abszolút kiegyenlített csatában verték a Paksot a debreceniek.

Fájóan kevesen tették tiszteletüket a DVSC-Paks bajnokin, a sok üresen kongó lelátó pedig a játékosok egymás közötti beszélgetésétől visszhangzott. Az érdektelenséghez kezdetben lagymatag foci párosult, de tíz perc elteltével felpörgött a meccs.

A paksi Papp Kristóf sokkolta a 2802 nézőt, amikor a 10. perc jó cselek után kilőtte a jobb alsót.

0-1

Két perc múlva válaszolt a Loki! Könyves kavarta meg a paksi védelem jobb oldalát, beadására (vagy lecsúszott lövésére?) pontosan érkezett Bódi Ádám, aki a hosszú saroknál, közelről a kapu vágta a labdát.

1-1

A gyors gólváltás a DVSC vette át a kezdeményezést, de a paksiak is bátran fociztak, így itt is, ott is akadtak lehetőségek szép számmal. A hazaiaknál Mengolo volt elemében, de nagy igyekezetében rendre elhibázta a helyzeteit. A paksiaknál Papp Kristóf dolgoztatta meg a debreceni védőket, a 37. percben például öt méterről perdített mellé egy jobb oldali beadást. Óriási helyzet volt! Az első félidőben egyik csapat sem tudott a másik fölé nőni.

Nagyobb erőbedobást vártunk a debreceniektől a második félidőben, és ezt meg is kaptuk: a Herczeg-gárda nyomás alá helyezte a paksi kaput. Az 54. percben Jovanovic ugratta ki okos passzal Varga Kevint, akit a faképnél hagyott védő hátulról lerántott a tizenhatoson belül. Tizenegyes! A büntetőt Tőzsér kíméletlenül bevágta!

2-1

Az 57. percben megfagyott a vér bennünk: Szakály Dénes elhúzta a labdát a kifutó Nagy Sándor mellett, a Loki-kapusa feldöntötte, de Bognár játékvezető nem látott szabálytalanságot, és műesésért a paksit büntette sárga lappal. A 60. percben már nem úszták meg a debreceniek. Bertus ívelt be balról, a hosszú saroknál érkezett Papp Kristóf, aki kapásból kilőtte a jobb felsőt.

2-2

A paksi gól nem érdemtelenül született, a vezetés megszerzése után a DVSC érthetetlen módon magára húzta ellenfelét, és erre ráfizetett. Így aztán iparkodni kellett tovább! A 74. percben a csereember Takács vette észre  a bal oldalon felfutó Bódit, jól is tálalt elé, aki a kifutó Verpecz mellett a kapuba gurított.

3-2

Ez a gól végül három pontot jelentett a DVSC-nek, amely igencsak megküzdött a sikerért. A Loki immár kilenc forduló óta veretlen!

Labdarúgó NB I., 14. forduló:
DVSC-Paks 3-2 (1-1)
Nagyerdei Stadion, 2802 néző. Vezette: Bognár (Buzás, Lémon)
DVSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Mészáros, Ferenczi – Bódi (Nagy Kevin, 93.), Tőzsér, Jovanovic, Varga K. (Csősz, 76.) – Könyves, Mengolo (Takács, 68.)
Paks: Verpecz - Vági, Zachán, Gévay, Szabó J. – Papp K., Simon, Hajdú (Bartha, 46.) – Koltai (Haraszti, 71.), Kulcsár (Szakály, 57.), Bertus
Gól: 0-1 Papp K. (10.), 1-1 Bódi (12.), 2-1 Tőzsér (55.), 2-2 Papp K. (60.), 3-2 Bódi (73.)
Sárga lap: Könyves (6.), Szakály (57.), Kinyik (64.)