Véget ért a Loki diadalmenete

| 2017. 09. 30. | 21:48:00
Újpesten megtorpant a debreceni gárda.

Folytatódik-e a DVSC győzelmi sorozata? – ez volt a nagy kérdése az Újpest-DVSC rangadónak. Míg a debreceniek parádés sorozat után érkeztek Újpestre, addig a hazaiak meglehetősen hullámzó teljesítményt nyújtottak az utóbbi hetekben.

Egyik csapat sem kezdett túl nagy vehemenciával, lassan melegedtek bele a fiúk a játékba. Előbb Nagy Sándor kapusnak akadt dolga, majd a 17. percben a lilák cerberusának kellett mentenie. Teljesen kiegyenlített játék zajlott a pályán, de a 23. percben hidegzuhany érte a debrecenieket. Egy pontosan előreívelt szabadrúgás után Pávkovicsot egyedül hagyták a debreceni védők a tizenhatoson belül, ő pedig szép fejessel, góllal köszönte meg a lehetőséget.

1-0

A DVSC-t megfogta a bekapott találat, tíz percnek kellett eltelnie, mire „kitisztult”. A 35. percben jobbról centereztek Takácsnak, aki hat méterről, két védővel a nyakán rúgta kapura a labdát. Rosszul találta el, de így is jó lett, a pettyes bevánszorgott az újpesti kapu jobb oldalába.

1-1

A félidő vége már nem tartogatott izgalmakat, küzdelmes, ám kevésbé látványos mezőnyjátékkal pörögtek le az első félidő utolsó percei.

Szünet után eleinte az Újpest volt kezdeményezőbb, de ment semmire. A DVSC lassan merészkedett előre, és az 57. percben már gólt kiáltottunk, sajnos Ferenczi lökete után a labda centiméterekkel kerülte el az újpesti kaput. Ezután az Újpest percei következtek, Nagy Sándor Loki-kapus ide-oda repkedett, szerencsére nem kellett a gólvonal mögé nyúlnia.

A Loki meglehetősen passzívan futballozott, húsz perccel a vége előtt olybá tűnt, hogy a debreceni legényeknek jó az iksz ezen a derbin. Aztán a sérüléséből felépülő Sós Bence próbált erre rácáfolni: éles szögből az oldalhálóba bombázott. A meccs hajrájában ugyanő bombázott fölé öt méterről, százszázalékos ziccerben.

Összességében igazságos döntetlen született, a Loki nagy szériája megszakadt, de legalább nem kapott ki, azaz hat forduló óta veretlen.

1. Videoton 11 7 3 1 24:13 24
2. Ferencvárosi TC 11 6 4 1 25:12 22
3. Debreceni VSC 11 5 3 3 17:9 18
4. Vasas 10 5 1 4 17:16 16
5. Paks 11 4 4 3 19:19 16
6. Honvéd FC 11 4 4 3 18:19 16
7. Puskás Akadémia 11 4 2 5 16:18 14
8. Újpest 11 3 5 3 16:16 14