Van remény, hogy ismét nagy lesz a magyar foci!

| 2017. 05. 03. | 19:03:00
Parádés teljesítménnyel verték a mieink Franciaország legjobbjait.

A magyar labdarúgó-válogatott szerdán a franciák felett aratott 3-2-es győzelemmel kezdte szereplését a Horvátországban zajló U17-es Európa-bajnokságon.

Szélesi Zoltán szövetségi edző együttese a B csoport első fordulójában a selejtezősorozatot négy győzelemmel és két döntetlennel veretlenül záró franciákkal találkozott,

ráadásul egyik legjobbja, a sérülés miatt kieső Szoboszlai Dominikot nélkülözve.

Az első félidőben a csoport esélyesének tartott francia együttes irányította a mérkőzést, játékosai többször kerültek helyzetbe, de vezető góljukat csak az első félidő hajrájában szerezték. Előnyüket viszont nem sokáig tudták megtartani: a Benficában pallérozódó Csoboth Kevin találatával még a szünet előtt egyenlítettek a magyarok.

A második felvonás magyar góllal indult: a francia védelem határozatlanságát Csoboth használta ki. A hátrányba kerülő franciák ismét támadásba lendültek, esélyük is adódott az egyenlítésre, ám Bencze Márk révén a magyar előny nőtt kettőre. A több bravúrt bemutató Ásványi Balázs kapus vezérletével a magyar válogatott a folytatásban állta az egyre kevésbé meggyőző és intenzív francia rohamokat. Az ellenfél a duplázó Amine Gouiri büntetőből szerzett találatával ugyan szépített a hosszabbításban, de az egyenlítésre már nem maradt ideje.

A négy csoportból az első kettő jut a negyeddöntőbe, onnantól egyenes kieséses rendszerben folytatódik a torna. Az Eb öt legjobbja részt vehet októberben az U17-es világbajnokságon.

A harmadik magyar gól:

B csoport, 1. forduló:
Magyarország-Franciaország 3-2 (1-1)
gól: Csoboth (37., 41.), Bencze (52.), illetve Gouiri (36., 84., utóbbit 11-esből)