Végre! Idegenben győzött a Loki!

| 2017. 04. 01. | 21:48:00
Sokat érhet még a végén ez a siker.

A Labdarúgó NB I. 24. fordulójában idegenben, a Vasas vendégeként szerezte meg a három bajnoki pontot a DVSC együttese. A Loki gólgazdag találkozón nyert.

A DVSC szinte a kezdés után megszerezhette volna a vezetést: Szuk lépett ki egyedül, eltolta a labdát a hazaiak kapusa mellett is, ám Kleisz az üres kapu felé tartó labda útjába vetette magát. Óriási helyzet maradt ki!

Góóól!

A folytatásban is aktívabban játszott a debreceni alakulat, amely a 26. percben a vezetést is megszerezte. Feltscher cselezgetett a jobb oldalon, majd Tőzsérhez passzolt, aki huszonkét méterről, a bal oldali kapufa segítségével a hálóba lőtt (0–1).

Ezt követően a Vasas játékosai birtokolták többet a labdát, de szerencsére Ferencziék átvészelték a nehezebb pillanatokat is.

Sőt! A hajrában jött az újabb debreceni gól, igaz némi segítséggel!

A 44. percben Szuk jobb oldali beadását Felix Burmeister egy ügyetlen mozdulattal a saját kapujába bombázta, Nagynak esélye sem volt védeni. Öngól, de ki bánja! (0–2).

Egy perccel később szépített a Vasas: a Risztevszki buktatásáért megítélt 11-est Ádám Martin értékesítette (1-2).

A második félidőben inkább a Vasas dominált, a hazaiak időnként be is szorították a kapu elé a Lokit, de komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani.

A 77. percben azonban a Vasas-fölény meghozta eredményét: Vaskó egy szögletet követően védhetetlenül fejelt a bal felső sarokba (2-2).

A 81. percben Tőzsér eldönthette volna a meccset, ám amikor a 16-oson belül már csak a kapussal állt szemben, felesleges cselekbe bonyolódott, így odalett a ziccer.

Amikor már mindenki azt hitte, hogy marad a döntetlen, érkezett a csereként beállt Könyves, aki a 16-osról kilőtte a jobb alsót, nagyon fontos három pontot szerezve ezzel a DVSC-nek (2-3).

1. Videoton 24 13 6 5 49:20 45
2. Honvéd FC 23 12 5 6 36:22 41
3. Vasas 24 11 5 8 37:26 38
4. Ferencvárosi TC 23 10 8 5 38:28 38
5. Haladás 24 10 5 9 32:33 35
6. Paks 24 8 10 6 28:26 34
7. Mezőkövesd 24 8 7 9 27:34 31
8. Újpest 24 7 10 7 35:36 31