Na, ugye! Tud ez a Loki focizni is!

| 2017. 04. 22. | 21:45:00
Parádés gólokkat lőttek a debreceniek Királynak.

Győzelem vagy újabb koporsószeg! – így feszült neki a Loki a Haladás elleni bajnokinak.

Handzic hagyta ki az első Loki-ziccert a 10. másodpercben. Igen, nem elírás, a Loki légiósa rögtön a középkezdés után helyzetbe került, csak Király állt vele szemben, és ő el is találta a szombathelyi legendát. Az első perc végén még egy lehetősége adódott, fordulásból, 12 méterről mellé gurított.

Jót ígért az erős kezdés, és jött is a gól! A 16. percben parádés akció, debreceni tiki-taka végén Handzic mattolta Királyt (1-0)!

Kisvártatva Szatmári fejesét védte nagy reflexszel a szombathelyi cerberus, pedig már mind a 2039 néző talpon volt. A 24. percben azonban már mindenki a székéhez ragadt: Jovanovic eladta a labdát középen, a debreceni tizenhatos előterében, Williams pedig 20 méterről kíméletlenül kilőtte a jobb sarkot, Danilovicsnak esélye sem volt (1-1).

Bő egy percet kellett várni arra, hogy helyreálljon a „rend”: Filip passza után Holman balról, éles szögből járt túl Király eszén (2-1). Ugyanő a 34. percben az év debreceni gólját lőtte: 25 méterre a Haladás kapujától megszelídítette a labdát, majd bődületes erővel bombázta be, a felső léc segítségével (3-1).

A 108-szoros válogatott Haladás-ikon ekkora gólt ritkán kapott hosszú pályafutása során!

Király verve: bombagóóóóól!

A második félidő elején a DVSC átengedte a középpályát a Haladásnak, ami jókora bosszúságot okozott a lelátón. Könyves szerencsére újabb Loki-góllal megnyugtatta a már-már aggódni kezdő nézőket (61. perc: 4-1).

Ezzel eldőlt a három pont sorsa, de jó focira régóta váró közönség még gólt, gólokat akart! No nem szombathelyi gólokat! A hajrában a csereember, Tóth lőtte ki a bal sarkot 15 méterről (4-2). A debreceni legénység is akart, de nem jött össze az ötödik. Elégedetlenek azonban nem lehetünk. A DVSC összességében magabiztosan parádés gólokkal verte a Haladás, és életmentő győzelmet aratott. A kiesésért vívott harcnak azonban még korántsincs vége!

1. Honvéd FC 27 15 5 7 41:25 50
2. Videoton 28 14 8 6 53:24 50
3. Vasas 27 13 5 9 43:31 44
4. Ferencvárosi TC 28 11 9 8 45:38 42
5. Haladás 28 11 6 11 36:38 39
6. Újpest 28 9 12 7 44:42 39
7. Paks 28 9 11 8 32:31 38
8. Mezőkövesd 28 9 8 11 31:41 35