Győzelemmel meneküljetek, debreceni aranylábúak!

| 2017. 03. 10. | 14:30:00
A bajnokság utolsó harmada veszi kezdetét.

A labdarúgó NB I. 23. fordulóját szombaton játsszák. A DVSC verhető ellenféllel találkozik: a Paksot fogadja. Az atomváros csapata a tavaszi szezon kezdetekor még veszélyeztetett helyzetben volt, de három mérkőzésen szerzett hét pontjával egérutat nyert. A Csertői-csapat előbb döntelent játszott Gyirmóton (0-0), majd kitömte a Mezőkövesdet (5-0), végül az MTK-pályáról hozta el a három pontot (2-1).

A DVSC hét veretlenül megvívott bajnoki után tudott végre győzni a legutóbbi fordulóban, és megtört a debreceni gólcsend is: öt mérkőzés után sikerült beatlálni az ellenfél kapujába. A szárnyaszegett Diósgyőrnél minden bizonnyal nehezebb ellenfél lesz a paksi együttes, így kiváncsian várjuk, mire jut vele a Lokomotív.

Ebben az idényben ez lesz a harmadik bajnoki összecsapása a két gárdának, az előző két alkalommal 1-1-es döntetlenek születtek.

A listavezető Videoton a kieső, 11. helyen álló Diósgyőrt fogadja. A DVTK-t a felcsúti találkozón még Vitelki Zoltán megbízott edző irányítja, mivel a vezetőedzői poszton Horváth Ferencet váltó Bódog Tamás hétfőn áll majd munkába Miskolcon.

A második Budapest Honvéd a hatodik Újpest vendégeként játszik rangadót. A harmadik helyezett Vasasra fővárosi rangadó vár. A piros-kékek a 10. helyen álló, kiesés elől menekülő MTK-hoz látogatnak.

A címvédő, negyedik Ferencváros a nyolcadik Haladást fogadja, amely a Groupama Arénában júliusban kikapott, októberben, pályaválasztóként viszont -  Sopronban - magabiztosan legyőzte Thomas Doll együttesét.

1 Videoton 22 12 5 5 47–20 +27 41
2 Budapest Honvéd 22 12 4 6 35–21 +14 40
3 Vasas 21 11 5 5 33–19 +14 38
4 Ferencváros 22 9 8 5 35–27 +8 35
5 Újpest 22 7 9 6 33–32 +1 30
6 Paks 22 7 9 6 25–25 0 30
7 Mezőkövesd 22 8 6 8 24–29 -5 30
8 Haladás 21 8 5 8 24–26 -2 29