A Lokit beoltották vereség szérummal

| 2016. 12. 03. | 21:10:00
A debreceniek a Videotontól is kikaptak hazai pályán.

A DVSC a 8. helyről, a Videoton a másodikról feszült neki a szombat esti kilencven percnek, azaz mindkét csapatnak égető szüksége van a pontokra, így az előjelek egy igazán jó meccset ígértek. Különösen annak tükrében, hogy a Loki-szurkolók már szinte nem is emlékeznek, mikor nyert utoljára hazai pályán a kedvenc csapatuk. Még belegondolni is rossz: szeptember elején győzött utoljára a Lokomotív a Nagyerdei Stadionban, ahol az Újpestet múlta felül szoros csatában.

A várakozásoknak megfelelően kiegyenlített játék zajlott, vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy óvatosan, tapogatózva kezdtek a csapatok, aztán egyre nagyobb tempóra kapcsoltak. Az első ordító helyzet a hazaiak előtt adódott: Holman volt jó helyen egy megpattanó labda után, közeli lövését azonban Kovacsik bravúrral hárította.

Ezután a Videoton próbálta magánál tartani a labdát, de csak meddő mezőnyfölényre tellett. A Loki kontrákkal akarta meglepni a fehérváriakat, de próbálkozásai semmi sikerrel nem jártak a félidő végéig.

Szünet után egy sokkal harcosabb DVSC jött ki a pályára, mégis a Videoton került óriási ziccerbe. Lazovics hat méterről lőtte fejbe Verpeczet. vagy fogalmazzunk úgy, hogy a Loki kapusa önfeláldozó módon fejjel védett…

A 62. percben már nem úsztuk meg: Tőzsér elmélázott, Hadzic betört a tizenhatosra, mad bődületes erővel lőtt a kapuba (0-1).

A debrecenieket megfogta a gól, percekig csak bóklásztak a labda után. Öt perc kellett a „tisztuláshoz”, a 67. percben Horváth centerezett balról, Holman 12 méterről lőtt, de gyengére sikeredett, így a Vidi-kapus gond nélkül hárított. Kisvártatva Filip is próbára tette a vendégek cerberusát, aki ezúttal is a helyén volt. A 75. percben Vittek kapott forintos labdát Horváthtól, de 10 méterről tízzel lőtt mellé. Mi kell még a debreceni gólhoz?

A végén Djelmicnek volt még egy távoli lövése, de Kovacsikot ő sem tudta becsapni.

A DVSC megint kikapott. Ez már sokkal több mint kínos. Ez kezd megalázó lenni...