Megint zakó. Ez a Loki nem nyerő

| 2016. 11. 26. | 18:19:00
A debreceniek a Haladástól is kikaptak.

A stadionépítés előtt (vagy alatt) álló Szombathelyi Haladás Sopronban fogadta a DVSC-t a labdarúgó NB I. 17. fordulójában. Az első komoly lehetőség a debreceniek előtt adódott: a 13. percben Szakály nagy helyzetben rosszul találta el a labdát, így vasi kapusnak nem volt nehéz dolga. Továbbra is a hajdúságiak jelentettek nagyobb veszélyt a kapura, de fölényt nem tudtak kiharcolni maguknak. A mezőnyben egyenrangú partnerként küzdöttek a csapatok. A félidő végén megint nagy Loki-helyzet maradt ki: Filip szöglet után kevéssel fejelt fölé.

A második félidőből nyolc perc telt el, amikor jött a sokk: sarokrúgás után Ars az elmélázó debreceni védők mellől fejelt a kapuba (1-0).

A Loki előtt nem volt más választás: támadni kellett! Nagyobb iramra is kapcsolt a Pontes-gárda, ennek köszönhetően helyzetbe is került. Előbb Szatmári fejese ment centikkel mellé, majd Holman kapott nagyszerű passzt, de „elszórakozta” a ziccert. A 71. percben megint Holman lábában volt a gól, de benne is maradt, mert a Haladás cserekapusa nagy bravúrral védett.

A 76. percben Horváth is egyenlíthetett volna, de lövése után a labdát Gyurján kapus a kapufa tövére tolta. Óriási debreceni helyzet maradt megint kihasználatlanul. A 85. percben kis híján pontot tett a Haladás a meccs végére, Gaál lövése után a labda centikkel kerülte el a debreceni kaput.

A hajrában mindent megtett a Loki az egyenlítésért, de ezúttal Fortuna sem szegődött mellé, mint egy hete az MTK ellen, és olcsó vigasz, hogy a helyzetek alapján nyerhetett volna.

A DVSC három pontra van a kieső helytől.