Kevés volt a DVSC a Fradihoz

| 2016. 09. 18. | 00:17:00
A debreceniek a második félidőben három perc alatt összeomlottak.

Mire megy a DVSC a bajnoki címvédő Ferencváros otthonában, azok után, hogy a hét közi Magyar Kupa-mérkőzésen kikapott az NB III-as Győrtől? – ez a kérdés foglalkoztatta a debreceni híveket a rangadó előtt.

Nos, a 13. percben már temettük a Lokit, amikor Hajnal szögletet után Böde csúsztatott fejessel varázsolta a debreceni kapuba a labdát (1-0), de négy perc múlva már a feltámadás ünnepeltük! Parádés akció végén Horváth szolgálta ki az új embert, Ivan Bonkót, aki az ötös bal oldali sarkáról a léc alá helyezett (1-1).

A gyors gólváltás után kiegyenlített küzdelmet vívtak a fiúk egymással, a zöld-fehérek valamivel többet birtokolták a labdát, de a kapura veszélyt nem jelentettek. A DVSC sem hozott frászt a fradistákra acélos támadásokkal, de annak is tudtunk örülni, hogy Böde gólja után „visszajött” a meccsbe.

Szünet után forró pillanatokat élt át a debreceni gárda. A 49. percben Danilovics helyett Mészáros védett a gólvonal előtt, de szerencsére lábbal. Ezt az akciót leszámítva unalmas játszadozás zajlott hosszú perceken át. Nagyot birkóztak a fiúk, és nem találtak fogást egymáson.

Aztán jött a debreceni összeomlás három percen belül…

A 62. percben egy szögletet Danilovics jó húsz méterre öklözött ki, ott azonban Dilaver tartózkodott, aki kapásból bődületes nagy gól lőtt (2-1). Két perccel később Lovrencsics beadása után Bödét találta meg a labda, ő pedig közelről ne habozott (3-1).

Ezzel eldőlt a három pont sorsa. Bár sok volt még hátra, ebben a Lokiban nem volt annyi erő, hogy felzárkózzon. A debreceniek ezután már lélekben is feladták, a Fradi sorra dolgozta ki a helyzeteit, a Loki helyzete reménytelennek bizonyult.