Egyre mélyebbre csúszik a DVSC

| 2016. 09. 20. | 23:42:00
A debreceniek ezúttal a Budapest Honvédtól kaptak ki.

Debrecenben újabban még egy szép, napsütéses nyári délután sem járnak sokan meccsre, így érthetetlen, hogy mit vártak azok, akik kedd este 20 órára írták ki a DVSC-Budapest Honvéd bajnokit a labdarúgó NB I. 10. fordulójában.

Üresen tátongó lelátók előtt, vélhetően negatív nézőcsúcsot hozót találkozón a DVSC „bennragadt a rajtnál”. A Honvéd kezdett focizni, a Loki csak asszisztált ehhez, és jött is a gól. Lanzafame szabadrúgásból talált be a hatodik percben (0-1).

Huszáros debreceni rohamokat vártunk válaszul, de csak azt láttuk, hogy továbbra is a debreceniek térfelén pattog vagy jár a labda. A mintegy harminc fős fővárosi tábor harsogta az indulóit, a hazai közönség pedig – B-közép híján – csendben szotyolázott.

A DVSC a 26. percben jutott el először a Honvéd kapujáig! Ekkor Könyves tört be a tizenhatoson belülre nagy lendülettel, de lövését védte a vendégek kapusa, majd a kipattanót Ferenczi varrta rá, de az is a hálóéré volt. A 35. percben jegyezhettük fel a második debreceni lehetőséget: Könyves beadása után Horváth perdített fölé öt méterről.

Szó sem volt debreceni nyomásról, csak úgy jött a helyzet egy felvillanásból…

Szünet után támadólag lépett fel a Loki. Immár egyértelműen! Miért nem lehetett így kezdeni hazai pályán? – tette fel az abszolút jogos kérdést egy szurkoló.

Az 57. percben egy belőtt labdára Filip mozdult rá a kapu torkában, de a lábáról fölé perdült a labda. Egy méterről hagyta ki a román. Vagy rosszul pattant a labda előtte…

A kispesti Dorde Kamber (b) és a debreceni Mészáros Karol. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A DVSC mindenesetre ment tovább az egyenlítésért.

A nagy igyekezet azonban nem párosult technikai tudással, így a meddő debreceni mezőnyfölény a honvédosoknak még jól is esett, hogy elhiggyék: derék munkát végeztek.

A Loki továbbra is gödörben van, sokkal nagyobban, mint ahogy azt a meccs előtt is gondoltuk, és ez a gödör egyre csak mélyül.