Továbbra sem megy a foci a Lokinak

| 2016. 08. 17. | 21:38:00
A debreceni közönség erősítésért kiált!

A Szombathely elleni bajnoki a tabella állása szerint „igazi” rangadónak minősült, hiszen egyforma pontszámmal várta a két együttes az ütközetet. Kulcsár már a harmadik percben beköszönhetett volna a sérült Király Gábort helyettesítő Rózsának, de nagy helyzetben, közelről fölé durrantott, a 11. percben Jovanovic lőtt fölé 15 méterről, középről, nem sokkal később a fiatal Kuti tüzelt fölé jó 20 méterről. Kimaradt a célzóvíz a meccs előtt?

A Loki mindenesetre küzdött, hajtott, Pontes mester is teátrális mozdulatokkal adta ki a parancsot: Előre, támadás!

Értékelte ezt a közönség: a félidő derekán felcsendült egy szórványos Hajrá, Loki!

Az első játékrész második felére alább hagyott a debreceni lendület, a hajrában pedig már szombathelyi helyzetet is feljegyezhettünk: halmosi ziccerben „eltörte” a labdát, majd Németh lőtt mellé centikkel.

Így a szünetben még örülhettünk is a nulla-nullának.

A második félidőt is felpörögve kezdte a Loki, de a sok technikai hiba, rossz passz miatt rendre elakadtak az akciói. A Haladás az 56. percben is kihagyott egy ziccert Williams révén, ami tovább fokozta a debreceni közönség bosszúságát, s hogy az teljes legyen az, a Haladás a 60. percben meg is szerezte a vezetést. Bal oldali beadás után Williams fejjel úgy csúsztatott fejjel a labdán, hogy Danilovics kapusnak esélye sem volt (0-1).

Pontes edző erre kettős cserével reagált, a teljesen enervált Djelmic és Tisza helyett Bereczki, valamint Castillion érkezett.

A 63. percben Horváth spiccel tette próbára Rózsa kapust, aki a helyén volt. A hajrához közeledve a harmadik csereember, Ferenczi lábában volt az egyenlítés, de benne is maradt. A piros-fehérek nagy mezőnyfölényben futballoztak, de az idő múlásával, amikor egyre sürgetőbb lett a dolguk, elkapkodták a lehetőségeiket.

Így a Haladás ezúttal is elvitte a három pontot, a Loki pedig a portugál edzővel továbbra is nyeretlen. Csak remélni tudjuk, hogy Leonel Pontesnek is világos már: ez a csapat ebben az összetételben sem a közönség, sem az ő igényeit nem tudja kiszolgálni, és kiudvarol egy masszív erősítést a DVSC teljhatalmú uránál.