Visszatért a nihil a Nagyerdőre: betliztek a debreceniek

| 2016. 07. 17. | 21:37:00
Nem sikerült kiengesztelni a közönséget.

Szeretnénk azt hinni, csak a borongós idő tartotta távol a drukkereket, de tudjuk, a hét közi európai kupameccsen nyújtott teljesítménynek is volt némi köze abban, hogy visszatért a nihil a Nagyerdőre, azaz fájóan kevesen voltak kíváncsiak a debreceniek bajnoki nyitányára. Azért egy tucat paksi és kéttucat debreceni ultra gondoskodott arról, hogy legyen egy kis meccshangulat.

Huszonöt perc után már szórványos füttyszó jelezte az elégedetlenséget, mert addig az égvilágon semmi érdemleges nem történt a pályán, a sok csetlést-botlást leszámítva.

Fél óra után már mindenki fütyült, és felcsendült a

Kurva gyenge! Mi a f@sz van?

Nem változott semmi debreceni részről, a Paksnak volt nagy helyzete, és köszönjük meg Harasztinak, illetve Kecskésnek, amiért elpuskázták azokat.

Takács azonban kihasználta a szerencséjét! A 36. percben Jovanovic jobb oldali beadása után a labda „körülményes” úton, paksi lábak között átgurulva találta meg a debreceni centert, aki 10 méterről kilőtte a jobb alsót (1-0). A Loki az első kapura lövéséből gólt szerzett. Ezt nevezik hatékonyságnak!

Szünet után egy ideig óvatos labdázgatás zajlott a pályán, majd a Paks váratlanul egyenlített.  Az 56. percben Szabó bal oldali beadása után a kapu előtt Bartha helyezkedett jól és közelről kiegyenlített (1-1).

A 62. percben Kulcsárt akasztották a paksi tizenhatoson belül, de Korhut gyenge büntetőjét Kemenes megfogta. Négy perc múlva a Korhut – immár akcióból – a kapufát találta el.

Az utolsó húsz percre nagyobb tempóra váltott a Kondás-csapat, de a masszívan védekező, majd jól kontrázó  paksiak ellen semmire sem jutott. A végén még rendeztek egy nagy tűzijátékot Szakályék a paksi kapu előtt, Brkovics kapufát fejelt, ezzel együtt a játék képe alapján abszolút jogosnak mondható a döntetlen.

Így a debreceni gárda máris vesztett két pontot.