Összekapta magát a DEAC

| 2018. 04. 04. | 22:35:00
Hazai pályán nyert a csapat.

Győzelemmel zárta az alapszakaszt a DEAC a férfi kosárlabda NB I-ben. Berényi Sándor együttese a Zalaegerszeg gárdája ellen nyert az utolsó fordulóban.

Az egyetemisták az első és a harmadik negyedet megnyerték, míg a másodikat és a negyediket döntetlenre hozták. A DEAC a 14 csapatos bajnokság alapszakaszában végül a 12. helyen zárt, ami azt jelenti, hogy a folytatásban a kiesés elkerüléséért küzd majd.

Berényi Sándor: Jól kezdtünk, a védekezésünkkel sikerült megzavarni a vendégeket, akik üres dobásokat hibáztak. Támadásban jól működtek a gyorsindításaink, de felállt védelem ellen sem vallottunk kudarcot. Erre a teljesítményre már lehet építeni.
Bencze Tamás: Az egész meccset tekintve megérdemelt hazai győzelem született. Az első negyedben nem találtuk a védekezésünk, álmosak voltunk. Hiába szedtünk több támadólepattanót, az eladott labdáink megbosszulták magukat.