Ez fájt! Nagyon fontos meccset bukott el a Debrecen

| 2017. 12. 28. | 21:19:00
A DEAC győzelemmel biztosíthatta volna helyét a Magyar kupa döntőjében, de nem tudott élni a lehetőséggel.

Mindkét együttes számára igen nagy téttel bírt a csütörtök esti találkozó, hiszen a felek úgy vágtak neki a palánkcsatának, hogy aki győztesen hagyja el a pályát, az biztosan kvalifikálja magát a Magyar Kupa fináléjába.

A DEAC legutóbb Szolnokon kapott ki simán, míg a kecskemétiek nagy skalpot gyűjtött be otthon a Falco legyőzésével. Ugyanolyan mérleggel (6 győzelem, 6 vereség) állt két csapat a 7-8. helyen a tabellán, így várható volt, hogy rendkívül szoros mérkőzést játszanak az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban.

A csapatok alaposan belekezdtek, az első negyedben kis híján 30 pontig jutott mindkét együttes, aztán „megnyugodtak” a fiúk, és sovány debreceni előnyt mutatott az eredményjelző a meccs felénél. A harmadik negyedben sem jutottak dűlőre a felek, és ahogy közeledtünk a találkozó végéhez, úgy lett egyre világosabb, hogy drámai végjátéknak nézünk elébe.

Ebben sajnos a kecskemétiek bírták jobban idegekkel, így a DEAC fájó vereséget szenvedett, és veszélybe került a szereplése a debreceni kupadöntőben.