Kiütéses sikerével alapszakasz-győztes a Debrecen

debka.hu

2017.04.01. 20:43

Szabó 26 ponttal terhelte meg a vendégek hálóját (Fotó: Cívishír)

Nagyon nagy verést kapott a Békés.

Kiütéses győzelemmel feledtette a múlt heti salgótarjáni fiaskót a DEAC Kamilla Gyógyfürdő, ezzel megnyerte a férfi kosárlabda NB I/B Keleti-csoportjának alapszakaszát. Kissé nehéz kezdés után Berényi Sándor együttese újra lehengerlően kosárlabdázott a Békés ellen, és végül 57 pontos sikert arattak.

A rájátszás első lépéseként a DEAC a Nyugati-csoport negyedik helyezettjével, az MTK Törökbálinntal találkozik; a párharc pénteken hazai pályán kezdődik, és két győzelemig tart.

DEAC Kamilla Gyógyfürdő – Calle Pubfood Békés 118-61 (26-18, 23-10, 30-16, 39-17)
DEAC:
 Jones 16/6, Velkey 14, Molnár 11/6, Farkas 13/3, Szabó 26/9 cserék: Kósa 6, Lajsz 10, Erdei 8/6, Opre -, Varga 8/3, Kovács -, Pék 6/3. edzők: Berényi Sándor, Ráthonyi Tamás, Kádár Tamás

Mestermérleg
Berényi Sándor:
 A Salgótarján elleni meccs után sokat készültünk erre a meccsre, és egy kicsit görcsösre sikerült az első negyed, túlságosan is bizonyítani akartunk. Miután elértük, hogy uraljuk a mérkőzést, felszabadultan és látványosan kosárlabdáztunk. Gratulálok a csapatnak az alapszakasz győzelemhez. Hétfőtől készülünk a MTK elleni párharcra.