debka.hu

2017.01.16. 10:05

Szép számú közönség előtt parádézott a DEAC (Fotó: debka.hu)

Kimondani is nehéz, mekkora volt a különbség.

Elképesztő győzelmet aratott a téli szünetben edzőváltáson átesett DEAC Kamilla Gyógyfürdő együttese a Nagykőrös ellen a férfi kosárlabda NB I/B-ben. Berényi Sándor és Ráthonyi Tamás tanítványai 79 pontos különbséggel lépték le a bajnokság eddigi meglepetéscsapatát, a játék minden elemében felülmúlták ellenfelüket. A találkozón nagyszerű teljesítménnyel mutatkozott be a hazatérő Szabó Miklós és az új idegenlégiós, Jahmal Jones is.

Mivel az éllovas Miskolc vereséget szenvedett Egerben, a DEAC már csak egy győzelemre van lemaradva a listavető duótól.

DEAC Kamilla Gyógyfürdő – Nagykőrösi Sólymok KE 121-42 (40-14, 29-6, 27-13, 25-9)
DEAC:
 SZABÓ M. 28/6, FARKAS A. 23/3, JONES 16/3, VELKEY 16/6, MOLNÁR A. 12/6, Varga Á. 9/9, Kósa 5/3, Szarka 5/3, Opre 4, Erdei 3/3, Lajsz -.
Nagykőrös: Kovács S. 9/9, Tóth V. 7, Jurászik L. 7/6, Mácsai 6, Szablics 4, Dézsi 3/3, Fehér 3/3, Molnár M. 3/3, Jurászik G. -, Kovács M. -, Chiovini -.

Mesterszemmel

Berényi Sándor, a DEAC vezetőedzője: - Ilyen jó kezdésben nem reménykedtünk, nyilván szerettünk volna magabiztos győzelmet aratni, de erre nem számítottunk. Az volt a kulcs, hogy az első perctől kezdve nagy sebességgel kosárlabdáztunk, és uraltuk a festéket. Amit elterveztünk, a csapat maradéktalanul végrehajtotta. Gratulálunk mindenkinek, de ennek ellenére a földön kell maradnunk, és dolgoznunk tovább.