Cívishír

2018.04.16. 10:50

Fotó: deac.hu

Nyerhettek volna, végül kikaptak.

A végletegik kiélezett meccsen egygólos vereséget szenvedett a listavezetőtől az újonc DEAC a férfi kézilabda NB I/B-ben.

Az egyetemisták az első félidő hajrájában már négy góllal is vezettek, végül kétgólos előnnyel mehettek a szünetre. A második játékrészben is úgy tűnt, hogy a bajnoki címre esélyes kövesdiek pont nélkül távoznak Debrecenből, érett a hatalmas meglepetés, ám az utolsó percek egyértelműen a vendégeknek sikerültek jobban, így megfordították az állást. A végén a debreceniek még a kapust is lehozták, hét a hat ellen próbáltak egyenlíteni, de nem jött össze a pontszerzés. A DEAC pénteken újabb rangadót játszik, a szomszédos Nyíregyházán kellene bravúrt bemutatnia Szabó Csaba együttesének, amely jelenleg 19 ponttal a nyolcadik helyen áll a 13 csapatos bajnokságban.

Férfi kézilabda NB I/B, 22. forduló:
DEAC - Mezőkövesdi KC 24-25 (12-10)
DEAC: MÁNDI N. - JUHOS 6, Dobos, Hornyák, BÍRÓ 8/4, MUCZA 6, Mezei 1
Csere: Dúró (kapus), Mándi K., Fülöp, Darvay, Erdős, Leiter, MINEGÁSZ 3, Borbély, Fülöp
Mezőkövesd: Tóth - Jancsó 2, Padla 1, SÁNDOR 6, Jóga 2, KOVÁCS 8, Fábián 1
Csere: PÁSZTOR (kapus), Vojinovic 4/3, Hangyel 1, Dohány, Menyhárt, Rozmán
​Kiállítások: 12 perc illetve 12 perc
Hétméteresek: 6/4 és 4/3
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 11. perc: 5-4  28. perc: 12-8, 37. perc: 15-13, 46. perc: 19-16, 55. perc: 21-22, 58. perc: 24-24.