Hirdetés

Itt vannak a XI. Főnix Kupa végeredményei!

Cívishír

2018.02.04. 23:43

Itt vannak a XI. Főnix Kupa végeredményei!
Nagyszerű kézis tornán vagyunk túl, le a kalappal a szervezők előtt (Fotó: Debreceni Sportcentrum–Sportiskola)

A hazai kézilabda-utánpótlás egyik legnagyobb tornájának adott otthont Debrecen a hétvégén.

Hirdetés

A lány és fiú U13-as korosztályban is a Debreceni Sportcentrum–Sportiskola csapata nyerte a XI. Főnix Kupát. Az ifjú hölgyek a Főnix Csarnokban lelkes szülőktől kísérve a Kozármisleny gárdáját múlták felül 24-18 arányban, míg az urak a Salgótarjáni Strandépítőket verték 30–22-re.

Az U12-es korosztályban (ez a 2005-ben született gyerekeket jelenti) a lányoknál a Győri ETO, a fiúknál a Kézilabda UP Sport győzött.

Az U11-ben a PC Trade Szeged KKSE 1-es számú gárdája és Haladás VSE Szombathely volt a legjobb. A végeredményeket a Főnix Kupa honlapja alapján alább olvashatják. 

Gyermekváros!

A péntektől vasárnapig zajló rangos versenyen 58 sportszervezet 77 lány- és 60 fiú csapata vett részt 5-5 korosztályban. A legfiatalabbak 2008-as, míg a legidősebbek 2004-es születésűek. A Debreceni Sportcentrum–Sportiskola mind a tíz kategóriában indít csapatot, míg a második legtöbb együttest a Kecskeméti Sportiskola vonultatta fel (hetet). Tizenkét cívisvárosi helyszínen Kisvárdától Szombathelyig és Salgótarjántól Szegedig mintegy 1800 (!) gyerek lépett pályára 350 mérkőzésen.

Miként az egyik főszervező, Dobszai Jenő, a helyi fiú kézilabda szakosztály-vezető korábban elmondta, az idei esztendő nevezési csúcsot hozott, hiszen 137 csapat vett részt a tornán. Emlékeztetett, a csapatok decemberben játszottak utoljára korosztályos bajnoki mérkőzéseket, és a hamarosan kezdődő folytatás előtt jó erőfelmérőt jelentett a debreceni esemény. mindenki számára.

Lányok, 2004-es korosztály (U13)

1. Debreceni SC-SI
2. Kozármisleny SE
3. PC Trade Szeged KKSE
4. Hódmezővásárhelyi LKC
5. Gyöngyösi KK
6. Gyömrői KA
7. XVI. Ker. KMSE
8. Salgótarjáni Strandépítők KC
9. Budaörsi KSE
10. Szeghalmi NKC
11. MTK-GSE
12. Gézengúz UKC Kalocsa
13. Dorogi Egyetértés
14. Pézügyőr SE
15. Szigetszentmiklósi KSE
16. Kézilabda Szeged SE

Lányok, 2005-ös korosztály (U12)

1. Győri ETO KC
2. Tatabánya SC
3. FKSE algyő
4. Kézilabda Szeged SE
5. Debreceni SC-SI
6. Hódmezővásárhelyi LKC
7. Budaörsi KSE
8. Köfém SC
9. Miskolci VSC
10. Kozármisleny SE
11. Kisvárdai KC SE
12. Szekszárdi FGKC

Lányok, 2006-os korosztály (U11)

1. PC Trade Szeged KKSE 1
2. Szombathelyi KKA
3. Debreceni SC-SI 1
4. Bajnok DSE Nemesvámos
5. FTC
6. Szekszárdi FGKC
7. Kecskeméti SI
8. Kézilabda Szeged SE
9. Hódmezővásárhelyi LKC
10. Szigetszentmiklósi KSE
11. Debreceni SC-SI 2
12. PC Trade Szeged KKSE 2
13. Budaörsi KSE
14. XVI. Ker. KMSE
15. Alba Fehérvár KC
16. Miskolci VSC

Lányok, 2007-es korosztály (U10)

1. PC Trade Szeged KKSE 1
2. Arany Szarvas SE
3. Kozármisleny SE 2
4. Gyöngyösi KK
5. Kecskeméti S
6. PC Trade Szeged KKSE 2
7. Mátészalkai MTK
8. Debreceni SC-SI
9. Szombathekyi KKA 1
10. Kozármisleny SE 1
11. Szombathelyi KKA 2
12. Balmazújvárosi LKSE
13. Kisvárdai KC SE
14. XVI. Ker. KMSE
15. Oxxo Energy Orosházi NKC 2
16. Szivacs KC Nyíregyháza
17. Szigetszentmiklósi KE
18. Oxxo Energy Orosházi NKC 1
19. Gézengúz UKC Kalocsa
20. Hajdúszoboszló KK

Lányok, 2008-as korosztály (U9)

1. Kézilabda Szeged SE
2. Hódmezővásárhelyi LKC
3. Szombathelyi KKA
4. Ferencváros
5. Kálmánd-Mezőfény
6. Debreceni SC-SI
7. Balmazújváros LKSE
8. Kozármisleny SE
9. Létavértes SC
10. Hajdúnánás SC
11. Kecskeméti SI
12. Kisvárdai KC SE

Fiúk, 2004-es korosztály (U13)

1. Debreceni SC-SI
2. Salgótarjáni Strandépítők KC
3. Ferencváros
4. Kézilabda Up Sport Kft
5. Balmazújváros UKE
6. Eszterházy SE Eger
7. Csanádi KSI SE
8. Nyíregyházi SC
9. Csurgói KK
10. Veresegyház VSK
11. Kecskeméti SI
12. Gézengúz UKC
13. Sárospataki TC
14. Százhalombattai VUK SE

Fiúk, 2005-ös korosztály (U12)

1. Kézilabda UP Sport
2. Salgótarjáni Strandépítők
3. Debreceni SC-SI
4. Kecskeméti SI
5. Gyöngyösi KK
6. Gézengúz UKC
7. Békés-Drén KC
8. Pénzügyőr SE
9. Mezőkövesdi KC
10. Szivacs KC Nyíregyháza
11. Nyíregyházi SC
12. Dunapent NKSE
15. XVI. Ker. KMSE
16. Dunaharaszti MTK

Fiúk, 2006-os korosztály (U11)

1. Haladás VSE Szombathely
2. Grundfos Tatabánya KC
3. Balmazújvárosi UKE
4. FKSE Algyő
5. Orosházi FKSE Linamar
6. Pick Szeged
7. Kecskeméti SI
8. Debreceni SC-SI
9. XVI. Ker. KMSE
10. Gyömrői KA
11. Százhalombatai VUK SE
12. Csanádi KSI SE

Fiúk, 2007-es korosztály (U10)

1. Pumukli Kézilabda Alapítvány
2. Békés-Drén KC
3. Debreceni SC-SI
4. Balmazújvárosi UKE
5. Kispályás Műfüves Hajdúnánás
6. Gyöngyösi KK
7. Mezőkövesdi KC
8. Pick Szeged 1
9. Pick Szeged 2
10. Szivacs KC Nyíregyháza
11. Óbudai SI
12. Gézengúz UKC

Fiúk, 2008-as korosztály (U9)

1. Békés Drén KC
2. Debreceni SC-SI
3. Nyíregyházi SC
4. Mezőkövesdi KC
5. Pumukli Kézilabda alapítvány
6. Kecskeméti SI
7. Gézengúz UKC Kalocsa
8. Szigetszentmiklósi KS

kézilabdaDebrecenKézilabda-utánpótlásXi. Főnix KupaDebreceni Sportcentrum–Sportiskola

Hirdetés

Hozzászólás

Hirdetés