nso.hu

2017.10.30. 10:00

Fotó: dvsckezilabda.hu

Hamar eldőlt a csata.

Vereséget szenvedett a DVSC-TVP a női kézilabda NB I. vasárnapi mérkőzésén. A debreceniek az Érd otthonában öt góllal kaptak ki.

Az esélyesebb hazaiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, és 19 perc után már 10 góllal vezettek. A debreceniek a második féidő végén ugyan kozmetikázni tudtak az eredményen, de a pontszerzésre egy pillanatig sem volt esélyük.

ÉRD–DVSC-TVP 29–24 (17–8)
Érd, 1350
néző. V: Mizsák, Schmidt
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 9 (3), M. González 3, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 2, Klivinyi 4, Lassource 1. Csere: Foggea (kapus) SIGNATÉ 2, TÓTH G. 5 (2), Szabó L., Gávai, Kiss N. 2, Roberts, Bernát. Edző: Szabó Edina
DVSC-TVP: Horváth-Pásztor – Csáki 1 (1), Hajduch, Grigel 1, Sirián, Zamfirescu 3, Vantara-Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), BORGES LIMA 6, Pálsdóttir, PUNYKO 5, Tóvízi 1, Hársfalvi 5. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–1. 19. p.: 13–3. 26. p.: 16–6. 38. p.: 21–11. 46. p.: 25–16. 52. p.: 28–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina:
 – Nagyon jó hozzáállással, fegyelmezetten, jó játékkal nyert a csapat, úgyhogy csak dicsérni tudom a lányokat.
Tone Tiselj: – Az Érd erősebb, és megmutatta, hogyan kell űzni a modern kézilabdát. Rosszul kezdtünk, már nem először az idényben, de a második félidőben javultunk, tudtunk változtatni. Az elmúlt egy évben úgy látszott, közel kerültünk az Érdhez, ám most a különbség akkora, mint két éve. Nem véletlen, hogy az ellenfelünk a Ferencvárossal küzd a második helyért.