Loki-vereség hazai pályán

| 2017. 10. 18. | 22:56:00
Nem tudtak pontot szerezni a debreceniek.

Rosszul sikerült a debreceniek főpróbája a hétvégi, Lubin elleni EHF-kupa visszavágó előtt, hiszen a DVSC-TVP hazai pályán kikapott a Székesfehérvár gárdájától a női kézilabda NB I. ötödik fordulójában.

A találkozó első néhány percétől eltekintve az történt a pályán, amit a vendégek akartak. A fehérváriak szinte az egésze meccs folyamán vezettek, nem engedték át a kezdeményezést a debrecenieknek, és megérdemelten vitték el mindkét pontot a Hódosból.

DVSC-TVP–ALBA FEHÉRVÁR KC 25–27 (13–17)
Debrecen, 1000
 néző. V: Hargitai, Markó
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi, Punyko 5, Zamfirescu 1, Sirián 1, Grigel 6 (4),Vantara-Kelemen 4. Csere: Lajtos (kapus), Hajduch, Borges-Lima 3, Csáki 3, Hársfalvi 1,Tóvizi 1. Edző: Tone Tiselj
SZÉKESFEHÉRVÁR: MISTINA – Lavko 2, GORSENYINA 8 (5), Djordjievszka 4,Zsilinszkajtye, MENDY 7, Pelczéder 2. Csere: Lima-Flavia (kapus), Boldizsár, Temes 1 (1),Májer 3, Mayer, Piller. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 16. p.: 6–10. 24. p.: 9–13. 29. p.: 13–15. 38. p.: 16–21. 44. p.: 19–21. 54. p.: 21–25
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/6
Tone Tiselj: – Látszott a fehérváriakon, hogy tíz napjuk volt felkészülni, nekünk még a hétvégén EHF-kupa meccsünk volt, és jön a visszavágó. Az első félidőben elhúztak a vendégek, a második félidőben pedig már csak kapaszkodni tudtunk.
Deli Rita: – Nagyon fontos ez a győzelem számunkra, már kétszer is egy góllal kaptunk ki az idei bajnokságban. Keményen készültünk erre a mérkőzésre, és a játékosaim minden taktikai elemet betartottak, megvalósítottak, koncentráltan játszottunk, ennek külön örülök.