Siófoki siker Debrecenben

| 2017. 09. 15. | 22:31:00
Kikapott a Loki.

Első hazai bajnokiját játszotta a DVSC a női kézilabda NB I 2017–2018-as szezonjában, az ellenfél a nyáron alaposan átalakult Siófok volt, amely hatgólos győzelmet aratott.

Az első félidő közepéig tartotta magát a Loki, a folytatásban már végig a vendégek vezettek, győzelmük nem forgott veszélyben.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA, 2. FORDULÓ

DVSC-TVP–SIÓFOK KC 22–28 (11–14)
Debrecen,
1200 néző. V: Felhő, Öcsi
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi 1, Hajduch 1, Zamfirescu, Pálsdóttir 2, GRIGEL 12 (1), Hársfalvi 1. Csere: Lajtos (kapus), Sirián, Punyko 2, Borges-Lima, Csáki, Vantara-Kelemen 1, Román 2 (2), Tóvizi. Edző: Tone Tiselj
SIÓFOK: DEDU – SUCH 4, Gnabouyou 1, DAMNJANOVICS 8 (2), Jezic 2, PERIANU 5, Aoustin 2. Csere: el-Gaui 1, JANJUSEVICS 5, Mazák-Németh. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 10. p.: 7–5. 17. p.: 9–10. 26. p.: 11–13. 39. p.: 12–18. 47.p.: 17–21. 54.p.: 20–23
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2

Tone Tiselj: – Nagyon kiegyensúlyozott, erős a bajnokság, ez már most látszik. Küszködtünk problémákkal, vannak sérültjeink, s mindez hozzájárult ahhoz, hogy a jobb erőkből álló vendégcsapat győzni tudott. A lányok kihozták magukból a legtöbbet, ez most így sikerült. Meglepett a Damnjanovics szerepeltetése, ráadásul még jól is játszott.
Lars Rasmussen: – Nagyon tisztelem a debreceni klubot, játékosokat, szurkolókat, nagyon jó a közeg itt. Hatalmas fegyvertény, hogy a hiányzóink nélkül is győzni tudtunk a cívisvárosban.