Megvan az első hazai Loki-siker

| 2017. 09. 21. | 22:35:00
A Vác ellen nyertek a debreceniek.

Harmadik hazai mérkőzésén megszerezte első győzelmét a DVSC-TVP a női kézilabda NB I-ben.

A debreceniek szoros meccsen győztek a Vác gárdája ellen.

A találkozó nagy részében a Loki futott az eredmény után, Tone Tiselj csapata erejéből sokáig csak az egyenlítésre futotta. A végjáték a hazaiaknak sikerült jobban, így mindkét pontot itthont tartották.

Női kézilabda NB I.

DVSC-TV–VÁCI NKSE 29–28 (14–14)
Debrecen, 1000
néző. V: Andorka, Hucker
DEBRECEN: Lajtos – Varsányi 1, HAJDUCH 3, Zamfirescu 2, Pálsdóttir 1, Grigel 5, Vantara-Kelemen 3. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Sirián 2, PUNYKO 5, Román, CSÁKI 5 (2), Tóvizi 1, Hársfalvi 1. Edző: Tone Tiselj
VÁC: ARENHART 1 – JOVETIC 6, Hámori 1, Kovács P. 4 (1), Helembai F. 2, Souza 1 (1), Radoszavljevics 4. Csere: Suba (kapus), KÁCSOR 5, Szondi 1, Szamoránsky, Lakatos 2, Diószegi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 5–6. 20. p.: 8–10. 25. p.: 12–12. 35. p.: 18–16. 39. p.: 18–19. 45. p.: 19–22. 52. p.: 24–24. 58. p.: 27–28
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Tone Tiselj:
– Szoros mérkőzésen tudtunk nyerni, egy-egy labdán múlt a győzelem. Nehéz év előtt állunk, így minden siker rendkívül értékes. Ez új csapat, vannak sérültjeink, de nagyszerűen küzdöttek a lányok.
Szilágyi Zoltán: – Szó szerint kiküzdötte a Debrecen a győzelmet, bár mi is nyerhettünk volna, ez ma így alakult. Jól játszottunk, de a fontos pillanatokban sokat hibáztunk.