Rendesen elverték a Lokit Fehérváron

2017.04.14. 20:13

Nem lehet egész szezonban jól játszani - mondja az edző (Fotó: archív)

A debreceniek azt hitték, egy félidőig tart a meccs.

A kupabronz óta nem nagyon megy a Loki kézis kányainak, szombaton ezúttal Székesfehérváron betlizett a csapat. A szlovén edző meg is találta a magyarázatot, szerinte "nem lehet egész szezonban egyenletes, jó teljesítményt nyújtani".

Vereségével a Debrecen kényszerű helyet cserélt a vendéglátóval, és már csak hetedik a tabellán.

K&H női kézilabda liga, 20. forduló
ALBA FEHÉRVÁR KC–DVSC-TVP 29–23 (14–13)

Székesfehérvár, 600 néző. V: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: HERR O.– ISITATE 3, ZSIVKOVICS 9 (4), Hajduch, MENDY 8, Piedade, Pelczéder. Csere: Sipeki (kapus), Bandelier 2, Májer 1, Kazai 3, TILINGER 3. Edző: Deli Rita
DEBRECEN: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi, Punyko 4, Deszpotovics 4, SIRIÁN 3, GARBUZ 5, Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), Csáki 1, Marincsák 2, Siska 2 (2), Tóth M., Tóvizi, Pénzes. Edző: Tone Tiselj

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–1. 13. p.: 6–7. 18. p.: 9–8. 23. p.: 12–11. 28. p.: 13–12. 34. p.: 15–15. 40. p.: 18–16. 46. p.: 23–20. 52. p.: 25–22. 58. p.: 28–23
Kiállítások: 2 illetve 2 perc
Hétméteresek: 4/4 illetve 4/2

MESTERMÉRLEG
Deli Rita: – Az első félidőben a védekezésünk nem volt elég feszes, sok átlövésgólt kaptunk, pedig tudtuk, hogy a Debrecennek jól képzett, kemény lövői vannak. A szünet után sokkal agresszívabbá vált a játékunk, nyitottunk a hatos falon, a védekezésünk és a lerohanásaink is sikeresebbek lettek. Ki kell emelnem Claudine Mendyt, aki sérülten vállalta a játékot, igazi sportemberként cselekedett, a csapat egyik legjobbja volt.
Tone Tiselj: – Megérdemelten nyert a Fehérvár, több olyan kvalitású játékosuk van, aki egyedül is meg tud oldani helyzeteket. Ezek ellen nem tudtunk mit tenni. Összességében büszke vagyok a csapatomra, nem lehet egész szezonban egyenletes, jó teljesítményt nyújtani, most kisebb hullámvölgyben vagyunk.

Az állás:

csapat mérkőzés győzelem döntetlen vereség lőtt gólok kapott gólok gólkülönbség pontszám