Bravó, debreceni lányok!

2017.02.15. 21:03

Kiszurkolták! (Fotó: Cívishír)

A legjobb négy közé jutott a kupában a Loki.

A női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjét rendezték a Hódosban szedán este, és sokan féltették a debrecenieket, hiszen az utóbbi időben a csapat nem igazán mutatott jó formát, hogy finoman fogalmazzunk, ráadásul a jó erőkből álló Érd látogatott a cívisvárosba.

Miután a debreceniek voltak a házigazdák, a vendégek a döntetlennel is üdvözültek volna.

Remekül kezdett a Loki, a sérülése után visszatérő Karina Jezsikava jóvoltából. Az Érd azonban visszajött a meccsbe, és szünetig ledolgozta a hátrányát. Sőt! A második félidőben elhúzott három góllal. A Loki azonban felzárkózott, tartotta a lépést, de az érdiek is nagyon haraptak, így a hajrá idegtépő izgalmakat hozott.

Az utolsó percben 21-21-es állásnál Csáki hetesével előnyhöz jutott a DVSC, amely az utolsó érdi támadást kivédezte, így a debreceni jutottak a legjobb négy közé.

A négyes döntő sorsolását kedden tartják a Magyar Kézilabda-szövetségben.

DVSC-TVP–ÉRD 22–21 (10–10)
Debrecen, 1200 néző Vezette: Andorka, Hucker
DEBRECEN: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 1, Garbuz 2, DEkét SZPOTOVICS 2, Sirián 2, JEZSIKAVA 5, Kelemen 3. Csere: PÉNZES, CSÁKI 5 (5), Marincsák 1, Siska, Tóth M. 1, Tóvizi Edző: Tone Tiselj
ÉRD: Janurik – Gulyás 1, KISS N. 3, Szabó L., Signaté, KLIVINYI 6, Fekete B. Csere: STOJAK, Gridnyeva (kapusok), Krpezs 1 (1), A. Bulatovics 1, Kisfaludy, M. GONZÁLEZ 6 (2), Barján 1, Araújo 2. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 12. p.: 5–4. 17. p.: 7–7. 24. p.: 9–7. 36. p.: 12–13. 43. p.: 14–17. 48. p.: 19–18. 54. p.: 20–21
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill.3/3.

MESTERMÉRLEG

Tone Tiselj: – Nehezen jutottunk el idáig a kupában, ráadásul fáradtan álltunk neki az összecsapásnak. A szurkolóinknak nem okozhatunk csalódást, végig kell küzdenünk minden mérkőzést. Ez ma sikerült is, örülök a győzelemnek.
Szabó Edina: – Gratulálok a debrecenieknek, és sok sikert kívánok nekik a Final Four-ban. Itt be is fejeztem!