A Loki rangadót nyert, és előzött

| 2017. 01. 24. | 21:04:00
Remek végjátékának köszönheti a győzelmet a Debrecen.

A debreceni lányok hatalamas küzdelemben múlták felül a Dunaújvárost egy végletekig kiegyenlített mérkőzésen, köszönhetően a találkozó utolsó perceiben mutatott agresszív, de főleg eredményes játéknak. A csapatok végig fej-fej mellett haladtak, igaz a vendégek rendre lépéselőnyben voltak egészen az 51. percig, amikor is egy 4-0-ás rohammal demoralizálta a Loki az Újvárost. A vendégek nem tudtak felállni a sokkból, így a behúzta a rangadót.

K&H női kézilabda liga, 12. forduló
DVSC-TVP– DUNAÚJVÁROSI KKA 30–29 (13–14)
Debrecen, 1000 néző. Vezette: Herczeg, Südi
DVSC: Horváth-Pásztor Punyko 4, GARBUZ 4, SIRIÁN 4, DESZPOTOVICS 4, KELEMEN 5, Varsányi 3. Csere: LAJTOS (kapus), CSÁKI 5 (4), Tóvizi 1, Tóth M., Siska, Pénzes. Edző: Tone Tiselj.
DKKA: OGUNTOYE – KLUJBER 9 (1), KOVÁCS ANNA 9, Karnik 1, Cifra 1, SZALAI 6, Molnár B. Csere: Csapó (kapus),Kudor, Takács D., Hornyák B. 1, Rácz–Vincze 2, Nick. Edző: Zdravko Zovko.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–0. 12. p.: 4–7. 19. p.: 7–7. 24. p.: 10–9. 37. p.: 16–18. 48.p.: 21–23. 53.p.: 27–24.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/1

MESTERMÉRLEG
Tone Tiselj: – Újabb nehéz mérkőzés en vagyunk túl, ráadásul a bajnoki menetrend is kihívásokat tartogat számunkra. Így elég küzdelmes megtalálnunk a formánkat, de minden igyekezetünkkel ezen vagyunk, és leszünk. Védekezésben rosszabb teljesítményt nyújtottunk, mint szoktunk, a jobb rotációs lehetőségeinkkel nyertük meg a mérkőzést. Köszönet a játékosoknak, az egész stábnak, a szurkolóknak. A DVSC így együtt alkot egy nagy családot, ettől vagyunk erősek!
Zdravko Zovko: – Kemény, küzdelmes meccset játszottunk. Az első félidőben mi voltunk a jobbak, a második játékrészben pedig a Debrecen. A második félidei rossz védekezésünkön úszott el a győzelem. Emellett becsülettel küzdött a csapat, de összességében sok hibát vétettünk, és ez nem fért bele.

A DVSC győzelmével feljött a tabella negyedik helyére. A lányok legközelebb február 11-én az MTK otthonában lépnek pályára.