Micsoda bravúr! Óriási győzelmet aratott a Debrecen

| 2017. 02. 02. | 22:54:00
Innen csak egy apró lépés az alapszakaszbeli negyedik hely és az azzal járó pályaelőny.

A MOL Liga csütörtöki játéknapján, három mérkőzésből álló erdélyi túrája első és legfontosabb meccsén 7-5-ös győzelmet aratott a Debreceni Hokiklub, ráadásul annak a Brassónak az otthonában, amelyikkel ádáz küzdelem folyik az alapszakasz negyedik helyéért. A mérkőzés hőse egyértelműen Berta Ákos volt, aki 2 góllal és 3 gólpasszal zárta a rangadót.

A Brassó a DHK ellen zárta az alapszakaszt, amit így az 67 ponttal abszolvált, míg a Debrecen jelenleg 66 ponttal áll. Miután az egymás elleni eredmény a magyar csapatnak kedvez, a Galac és a Csíkszereda elleni mérkőzéseken összesen 1 pontot kell szereznie a Morgan-legénységnek.

Bertáék szombaton Galacon vendégeskednek, míg vasárnap a Csíkszereda otthonában zárják az alapszakaszt.

A MOL Liga rájátszása

Az alapszakasz első 8 helyezettje jut a február 14-én induló rájátszásba.  A rájátszás párosítása választás útján alakul ki;negyeddöntők esetében az alapszakasz 1-3. helyezettje választ az alapszakasz 5-8. helyezettje közül, az elődöntőre az alapszakasz helyezés alapján legmagasabban rangsorolt csapat választ magának ellenfelet.

A rájátszás minden párosítása 4 győztes mérkőzésig tart. A mérkőzések lebonyolítása azonos ország béli csapatok esetén: H-G-H-G-(H)-(G)-(H). Eltérő ország béli csapatok esetén: H-H-G-G-(H)-(G)-(H)