A szívbajt hozta ránk a debreceni hokicsapat

| 2017. 02. 05. | 20:23:00
Végül azért meglett a negyedik hely.

Remekül kezdte erdélyi túrája első mérkőzését a Debreceni Hokiklub, hiszen Brassóban győzni tudott, ám szombaton meglepetésre kikapott Galacon, így vasárnap győzni kellett Csíkszeredában, hogy meglegyen az alapszakasz negyedik helye és ezzel a pályaelőny a rájátszásban. Ennek megfelelően kezdte a mérkőzést a Morgan-csapat és a 7. percben már 2-0-ra vezetett. Ám nem adták fel a hazaiak és még az első harmadban megfordították az eredményt (3-2). A második harmadban nem esett gól, ráadásul a záró felvonás elején a fiatal Molnár Dávid révén zárkózott a DHK (3-3), ám erre is válaszolt a Csíkszereda (4-3). Már-már elmenni látszott a találkozó, amikor Jason Morgan Gyenes helyére is mezőnyjátékost küldött be. Ennek meg is lett az eredménye: Schultz hosszabításra mentette a találkozót. Az 5 perces ráadásban nem esett gól, így jöhettek a büntetők, amiből a Debrecen jött ki jobban.

A DHK a 40 mérkőzéses alapszakaszt a negyedik helyen zárta, így pályaelőnnnyel várhatja a rájátszást.

A MOL Liga rájátszása

Az alapszakasz első 8 helyezettje jut a február 14-én induló rájátszásba.  A rájátszás párosítása választás útján alakul ki;negyeddöntők esetében az alapszakasz 1-3. helyezettje választ az alapszakasz 5-8. helyezettje közül, az elődöntőre az alapszakasz helyezés alapján legmagasabban rangsorolt csapat választ magának ellenfelet.

A rájátszás minden párosítása 4 győztes mérkőzésig tart. A mérkőzések lebonyolítása azonos ország béli csapatok esetén: H-G-H-G-(H)-(G)-(H). Eltérő ország béli csapatok esetén: H-H-G-G-(H)-(G)-(H)