Nem sikerült: idegenben kell kiharcolni a döntőt

| 2017. 01. 11. | 21:48:00
Pedig parádés meccset játszott a Debrecen Miskolcon.

Jason Morgan együttese győzni ment a borsodi székhelyre a jégkorong Magyar Kupa selejtezőjének utolsó fordulójában szerda este, ám végül büntetőlövésekkel alulmaradt. Bár az első harmad után már 2-0-ra ment a DHK, a hazaiak a második harmadban visszajöttek a meccsbe, sőt a záró harmadban a vezetést is megszerezték. A vége előtt a frissen igazolt kanadai Jesse Schultz egyenlített, így jöhetett a hosszabítás. Miután itt nem született gól, következtek a büntetők, amiben viszont pontosabbak voltak a hazaiak.

Miután a MAC fölényesen nyert Fehérváron, a vereség azt jelenti, hogy a Debrecen harmadikként végez, és a fővárosiak ellen idegenben vívhatja meg az elődöntőt.