Debrecen-Újpest: rangadó a javából!

| 2017. 01. 29. | 16:13:00
A DHK-nak úgy kell a pont, mint éhezőnek egy falat kenyér.

A Debreceni HK számára négy mérkőzés maradt hátra a MOL Liga idei alapszakaszának küzdelmeiből. Az utolsó hazai meccset hétfőn este 18 órától játssza le a DHK, amely utána erdélyi, illetve romániai túrára indul, és három idegenbeli bajnokival zárja az alapszakaszt.

A hajdúsági együttes jelenleg a tabella 5. helyén áll, azonos pontszámban a hatodik Dunaújvárossal, négy ponttal a Brassó mögött, de utóbbiak 2 meccsel játszottak többet, tehát a vesztett pontok tekintetében jobban áll, mint az erdélyi csapat.

A rájátszásban ellenfelet választó három csapat helye betelt, matematikai esély sincs a ponthátrányok kiegyenlítésére. Az azonban korántsem dőlt még el, hogy a Brassó, a DHK és az Acélbikák közül ki kerülhet a negyedik, illetve az 5-6. helyekre. Ennek azért van nagy jelentősége, mert a rájátszában pályaelőnyt élvez a negyedik helyezett.

Egyelőre megjósolhatatlan, melyik együttes jut kedvezőbb pozícióba!

A DHK rögtön az egyik legnehezebb ellenféllel, az Újpesttel kezdi meg a finist. A lilák biztosan tartják a tabella harmadik, „csapatválasztó” helyét, előnyét már nem lehet ledolgozni. A DHK azonban jó formát mutat, elegendő a zsinórban megnyert öt bajnokira gondolnunk.

A két csapat legutóbbi találkozóján (még múlt év novemberben) a fővárosiak nyertek, ebből azonban nem lehet következtetni a hétfői mérkőzésre. Az UTE támadó és védekező potenciálja egyaránt számottevő, a debreceniek számára alapkérdés, mennyire tudják tovább szilárdítani a védekezésüket.

Egy biztos, a két csapat találkozója izgalmas, kiélezett küzdelemmel kecsegtet!

A kormány felszólítja az üzemanyag-kereskedőket, hogy áraikat igazítsák a régiós átlaghoz
Ha ez nem történik meg, a kormány keményen beavatkozik - mondta Nagy Márton.