Idegtépő csatában nyert a DEAC a ZTE ellen. Az ötödik összecsapás dönt!

| 2024. 04. 22. | 20:45:45
A debreceniek hosszabbításos találkozón diadalmaskodtak.
Drenovac volt ezúttal is a DEAC legjobbja (Fotó: Cívishír)

Az életben maradásért lépett pályára a DEAC április 22-én, hétfőn este, amikor a Zalaegerszeget fogadta az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban. A negyeddöntő negyedik mérkőzése ugyanis 2-1-es zalai előnyből indult, azaz újabb ZTE-siker az egyetemi gárda búcsúját jelenti az egyik fél három győzelméig tartó párharcban – tudta ezt a debreceni nagyérdemű, amely lelkesen buzdította kedvenceit.

A DEAC tízpontos előnyt kovácsolt össze az első negyedben, köszönhetően a szerb Drenovac jó dobóteljesítményének és a horvát Buljevic jó palánk alatti védekezésének. A második negyedben sokáig tartotta a lépést a ZTE a DEAC-cal, majd elkezdett közeledni. A meccs felénél nyolcpontos debreceni előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A harmadik negyedben teljesen megváltozott a játék képe. A hazai védekezése visszaesett, támadásban egyre több pontatlanság borzolta az idegeket, a feljavuló zalai gárda pedig hamar utolérte a fekete-fehér legénységet. A vendégegyüttes 16 ponttal bizonyult jobbnak egyetlen játékrész alatt!

Az utolsó negyedben megtorpant a ZTE is, de a DEAC is hadilábon állt a pontszerzéssel. Aztán Drenovac megtörte a debreceni kosárcsendet, majd belendült Edwin és Garamvölgyi is, így két pontra megközelítette ellenfelét a hazai csapat (35. perc: 58-60).

Teljesen nyílt küzdelmet láthatott a közönség, amely nagy ovációval viszonozta azt, hogy Edwin jó büntetőivel visszavette a vezetést a DEAC. Az utolsó három percre kétpontos hazai előnnyel fordultak a csapatok, lehetetlen volt megjósolni, melyiknek terem babér a végén. A kétpontos előnyből hárompontos hátrány lett egy perc alatt az egyetemisták szemszögéből. Ekkor Garamvölgyi triplája a legjobbkor jött. A rendes játékidő végén, 72-72-nél az utolsó támadás joga a DEAC-é volt, ám mivel Edwin kihagyta a középtávolit, hosszabbítás következett.

A ráadás elején a ZTE került előnybe, a DEAC pedig négy és fél percig futott az eredmény után. A küzdelmét azonban siker koronázta, fél perccel a vége előtt átvette a vezetést, amit idegtépő küzdelemben sikerült megtartania.

Így a továbbjutásról a párharcban az ötödik találkozó dönt. Ezt két nap múlva, április 24-én játsszák Zalaegerszegen.