Nemzetközi karrier előtt áll a Tóth Árpád Gimnázium
A világon 121 országban lehet magas színvonalú, egységes oktatásra épülő nemzetközi érettségit tenni - hazánkban csak egy helyen, a fővárosi Karinthy Frigyes Gimnáziumban. Az IB Diplomát szinte minden ország a saját érettségi bizonyítványával egyenrangúnak ismeri el, és körülbelül 110 ország 800 egyeteme (többek között: Oxford, Cambridge, Harvard, Humboldt, Sorbonne) felvételi vizsgaként fogadja el. A diákoknak kétéves felkészítő kurzuson kell részt venniük. A második év végén a tanulók 6 tárgyból vizsgáznak, amit különböző országok szakemberei értékelnek. Minden diák legalább 3 tárgyból kötelezően emelt szintű érettségit tesz.
Fejenként 1 millió forint/év
A tervek szerint az első osztály a 2013/2014-es tanévben indulna, ezt azonban komoly szakmai munka előzi meg, hiszen az oktatási rendszert fel kell készíteni a képzésre. A program elindításához a genfi székhelyű Nemzetközi Érettségi Szervezet (International Baccalaureate Organization, továbbiakban: IB) támogatása szükséges - az akkreditáció 10,3 millió forintba kerülne az iskolát fenntartó önkormányzatnak, valamint finanszírozni kellene a programban dolgozó pedagógusok illetményét és szakmai továbbképzését (a budapesti oktatási itézmény példáján keresztül ez nagyjából egy 20 fős osztálynál 20 millió forint évente) - áll az előterjesztésben.
Öt debreceni iskolával működnének együtt
A program megvalósításában a központi intézmény a Tóth Árpád Gimnázium lenne, társintézményként azonban csatlakozna az Ady- és a Fazekas-gimnázium, valamint a Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola, a Dienes László Gimnázium és Egészségügyi Szakképző Iskola és az Erdey Grúz Tibor Vegyipari és Környezetvédelmi Szakközépiskola.