Elhúzzák a nótánkat, avagy erre mulat a hajdú

Cívishír: – Egyre nagyobb divat lett a nosztalgia. Igaz-e ez a zenére is? Milyen zenéket kérnek mostanában az emberek, mik a slágerek?
Aurum zenekar : – Gyakorlatilag két részre osztható a kívánságlista, fiatalabb és idősebb korosztályra. A fiatalabbak általában a 80-as évektől a napjainkig kérik a slágereket (Neoton, Takáts Tamás, Desperado, Bikini, Edda…), az idősebbek általában a régi örökzöld dalokat (Máté Péter, Záray-Vámosi, Szécsi Pál…), és a magyar nótákat kérik.
...és Istenes József
Cívishír: – A szerenádokra rendelnek-e zenekart? Ha igen, itt mi a sláger?
Aurum zenekar : – Nem nagy divat mostanság, de ritkán előfordul kisvárosokban, faluhelyen. Ilyenkor a szaxofon szólal meg harmónika kíséretében és általában örökzöld slágereket, népdalokat zenélünk.
Cívishír: – A válság hatására tapasztalható-e, hogy például egy esküvőn az ijfú pár a zenekaron spórol?
Aurum zenekar : – Természetesen ezt az ágat is érinti a válság. Sajnos nagyon sok esetben tapasztaljuk, hogy kevesebb pénz jut a megfelelő zenekar kiválasztásához.
Cívishír: – Annak a zenésznek, aki már évek óta zenél, jelent-e még kikapcsolódást például egy bál, ahol játszik?
Aurum zenekar : – Mindenféleképpen, hiszen mi szívvel-lélekkel űzzük ezt a szakmát, teljesen rabjai lettünk a zenének és a hangszereinknek.
Cívishír: – Magánemberként el tudnak-e még menni úgy egy buliba, hogy nem a zenekart, a repertoárt figyelik?
Aurum zenekar : – Előfordult már, hogy voltunk zenés esteken mint vendég, és ilyenkor lép közbe a szakmai ártalom, ugyanis ha tetszik, ha nem a műsor, akkor is vizsgálódó fülekkel, szemekkel tekintünk az előadóra és előadására. Szerintünk ez természetes.
Cívishír: – Volt-e valamilyen érdekes történet, amely a zenekarral esett meg valamelyik buliban?
Aurum zenekar : – Igen, ez egy jó kérdés, sokszor megkérdezik tőlünk. Nagyon sok, számunkra érdekes dolog történik velünk egy-egy fellépés alkalmával, amelyek a külső figyelő szemek számára tán érdektelennek tűnhetnek. Talán mégis mindig azon lepődünk meg a legjobban, még mindig él az az alapvető emberi tulajdonság, hogy érzelmek kifejezésére a zenét is használják eszközként, melynek mi vagyunk az alapja illetve forrása.
( Balra a képen: Bagosi Viktória, ő szokott énekelni a fiúkkal.)
Cívishír: – Divat-e még a régi szerenád, amikor egy fiú így udvarolt szíve választottjának az ablak alatt?
Aurum zenekar : – Kevésbé divat, mint régebben, de elvétve ma is akad olyan Don Juan, aki így szeretné meglepni szíve választottját.
Cívishír: – Meg lehet a zenélésből élni?
Aurum zenekar : – Jó lenne csak a hobbinknak élni, hiszen annál jobb dolog nincs, ha abból él az ember, amit a legjobban szeret csinálni. Mindannyian más területen töltjük napjainkat. Habár egyéb iskolai végzettségünk alapján lehetnénk hivatásos zenészek is, de mégis a gépészeti és a biztosítási területen tevékenykedünk, mivel csak a zenélésből nehéz lenne megélni a mai világban. A zenekar minden tagja folyamatosan fejleszti és továbbképzi magát. Jelenleg is a munka mellett zeneakadémiára, főiskolára és egyetemre járunk.

















