Hirdetés

Két és fél debreceniért szoríthatunk

2017.07.10. 12:00

Két és fél debreceniért szoríthatunk
Kozák Luca kiváló formában várja a rajtot (Fotó: all-athletics.com)

Suba László három tanítványa utazik az EB-re.

Hirdetés

A lengyelországi Bydgoszcs városa ad otthont július 13-16. között az U23-as atlétikai Európa-bajnokságnak. A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola két jó formában lévő atlétája, Kozák Luca és Juhász Balázs is tagja az Eb-re utazó magyar csapatnak.

Előbbi nemrég a Gyulai István Memorial székesfehérvári versenyén 100 gáton mintegy nyolc századmásodpercet javított az általa tartott U23-as országos csúcson (13.10). Kozák Luca a gátas számon kívül a 4x100-as váltóban is szerepet kap, míg a két évvel ezelőtti junior Eb-n bronzérmes Juhász Balázs kedvenc távján, a 3000 méteres akadályfutásban áll rajthoz.

Az utazó keretnek szintén tagja a GEAC sportolója, Répási Petra (100gát, 4x100), aki hónapok óta Debrecenben készül Suba László irányításával. A DSC-SI edzője így három tanítványának is a helyszínen szurkolhat majd a csütörtökön kezdődő Eb-n. 

Az U23 Európa-bajnokságon résztvevő magyar csapat összetétele:
Férfiak:

Szabó Dániel - 100 ,200m, 4x100m / ARAK - Varga Tamás
Köcse Richárd - 4x100m / Zalaszám-ZAC - Kámán Ferenc
Boros Bence - 4x100m / Szolnoki MÁV SE - Ecseki Tibor
Pázmándi Zsolt - 4x100m / Szolnoki MÁV SE - Ecseki Tibor
Balogh Péter - 4x100m / Zalaszám-ZAC - Kámán Fefenc
Kiss Gergő - 800m / VEDAC - Tóthné Stupián Anikó
Kovács Benjámin - 1500m / Bp. Honvéd SE - Csoma Ferenc, Káldy Zoltán
Szögi István - 5000m / VEDAC - Tóthné Stupián Anikó
Bicsák Bence - 10000m / PSN Zrt. - Tóth Szilárd
Juhász Balázs - 3000m akadály / Debreceni SC-SI - Suba László
Jankovics Dániel – Magas / Budaörsi SC - Palágyi Gergely
Halász Bence - Kalapács       / Dobó SE - Németh Zsolt, Németh László
Pásztor Bence – Kalapács / ARAK - Lévai Dóra
Horváth Bálint – Kalapács / Dobó SE - Németh Zsolt, Németh László
Rivasz-Tóth Norbert – Gerely / Szolnoki MÁV SE - Varga Lőrinc
Venyercsán Bence - 20km gyaloglás / Bp. Honvéd SE - dr. Urbán Ákos
Bagdány Tomasz - 20km gyaloglás / Tatabányai SC - Farkas Zoltán
Kovács Soma - 20km gyaloglás / MVSI - Szűcs József
Nők:
Ferenczi Melinda - 200m, 4x100, 4x400m / Zalaszám-ZAC - Kámán Ferenc
Nádházy Evelin - 400m, 4x100, 4x400m            / Bp. Honvéd SE - Karakas Józsefné
Osváth Krisztina - 800m, 4x400m / NYSC - Széles Imre
Sajtos Anna - 4x400m / Bp. Honvéd SE - Karlik Pál
Kozák Luca - 100m gát, 4x100m      / Debreceni SC-SI - Suba László
Répási Petra - 100m gát, 4x100m / GEAC - Suba László

Somogyi Anett - 3000m akadály / VEDAC - Tóthné Stupián Anikó
Szűcs Krisztina – Rúd / MTK - Szabó Dezső
Bajnok Eszter - Távol, hármas / Favorit AC - Lengyák György, Dovigyel Csaba
Gyurátz Réka - Kalapács       / Dobó SE - Németh Zsolt, Németh László
Szilágyi Réka – Gerely / Szolnoki MÁV SE - Varga Lőrinc
Szabó Betarix – Hétpróba / MTK - Szabó Dezső, Deutsch Péter
Récsei Rita - 20km gyaloglás / Bp. Honvéd SE - dr. Urbán Ákos
Európa-bajnokságatlétika

Hirdetés



Hozzászólás

Hirdetés



Hirdetés

Ez is érdekelheti

    Hirdetés