Debreceni sellőlányok és sellőfiúk vágták ki a rezet

| 2017. 05. 30. | 12:54:00
Így hangoltak a nyári nagy megmérettetésekre.

Jól sikerült főpróbán vannak túl a Debreceni Búvárklub uszonyúszói, hiszen a hétvégi gyermek, ifjúsági, felnőtt országos bajnokságon 14 arany-, 22 ezüst és 22 bronzéremmel hangoltak a közelgő nyári világversenyekre.

A Világjátékok-résztvevő Kosina Gergő lett a csapat legeredményesebb tagja, hiszen 5 egyéni elsősége mellett 2 új országos csúcsot is felállított, de Senánszky Petra is magabiztosan győzött mindkét fontos versenyszámában, és emellett 2 váltóaranynak is részese lehetett.

Rajtuk kívül Kiss Blanka az ifjúságiaknál, Senánszky Flóra és Nagy Réka pedig a felnőtteknél szerzett egyéni bajnoki címet, a váltókban pedig az ifjúsági fiú, ifjúsági lány és a felnőtt női csapat állhatott a dobogó legfelső fokára.

Eldőlt, hogy a Világjátékokra utazók mellett Szabó Anita biztos résztvevője a július végi junior világbajnokságnak, de rajta kívül Kiss Blanka is eséllyel pályázik a még kiadó helyek egyikére.

„Kicsik és nagyok egyaránt jól szerepeltek, mindhárom korosztályban egységesen voltak érmes helyezéseink, valamint minden váltónk a dobogón tudott végezni. Jó felmérő volt ez a verseny a nyári nemzetközi megmérettetések előtt, ahol szerencsére kijöttek az apró hibák is, amiket a hátralévő 8-9 hétben ki kell még javítanunk.”

– értékelte a csapat teljesítményét Kókai Dávid vezetőedző.

Hagyományos kiosztották az összetett bajnokoknak járó díjakat is, ahol ezúttal a női mezőnyben Nagy Réka érdemelte ki a kupát.

A következő hazai verseny június 4-én, vasárnap lesz. Az uszonyosúszó diákolimpia országos döntőnek és szenior OB-nak Gyöngyös városa ad otthont.